Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
46 postów 72 komentarze

Zawsze po prawej stronie

Migorr - Student, rocznik 89.

Igor Tuleya. Prześwietlić i zlustrować od A do Z

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Mamy, nowy autorytet! A wystarczy tak niewiele, pobić trochę pałką polityczną na IV RP.

 

Narodził nam się. Nowy celebryta establishmentu III RP-sędzia Igor Tuleya. Podobno od zawsze pracowity, profesjonalny, sumienny, odważny, bezkompromisowy. Ale wypłynął na szerszą wodę kilka dni temu, po tym jak nazwał z sędziowskiej ławy metody przesłuchań CBA z lat "reżimu IV RP"[1] 1  metodami stalinowskimi. Dziś jest znakomitym narzędziem, pałką polityczną do okładania opozycji w rękach rządząc naszym krajem po(st)komunistów. Kumuluje i epatuje grą na emocjach. Bo już tylko one zostały Platformie Obywatelskiej w walce o ponowną reelekcję.

Stąd mielismy straszenie trotylem, zamachowcem Brunonem K., teraz straszy się najazdami z czasów IV RP na domy zwykłych ludzi. A tym podejrzanym rzekomo spadały kapcie podczas doprowadzenia na przesłuchania, przez co szurali gołymi nogami o podłogę. Były też przesłuchania w nocy i celowanie reflektorem na twarz podejrzanego w ciemnym pomieszczeniu. Justyna Pochanke niemal z płaczem wydukała: Czy jednak nie miał racji ten Tuleya?

Sędzia został ostro skrytykowany przez opozycję, że nie miał prawa użyć takich słów, że chyba sam nie zna historii i nie wie na czym polegały stalinowskie przesłuchania w katowniach UB. Sędzia zarzekał się, że doskonale zna historię, wiedział co mówi i wszystko podtrzymuje. Zatrzymajmy się w tym miejscu i pójdźmy tym tropem. Czy sędzia Tuleya jednak nie kłamie? Czy sędzia nie zna przypadkiem historii z ubeckich katowni z rodzinnych opowiadań? Nie wiem, czy to prawda, ale dlaczego by tego nie zbadać? Szczególnie dlatego, że w III RP potomkowie stalinowskich oprawców byli "rozgrzewani" w bieżących sprawach politycznych nader często.

Rzucam więc takie wyzwanie wszystkim tym, którzy mają narzędzia, środki i chęci, by to ustalić. Należy zlustrować od A do Z osobę Igora Tulei. Wiemy, że są wobec niego podejrzenia o niską samodzielność w podejmowaniu wyroków. Nie tylko w związku z opisaną powyżej sprawą. Wiemy też, że ten sędzia miał coś wspólnego ze skandalicznym wyrokiem dotyczącym mafii pruszkowskiej. Wiemy, że decydował w sprawie bezprawnego przetrzymywania w areszcie Piotra Staruchowicza-więźnia politycznego III RP. To tylko te najnowsze, znane sprawy.

Należy więc sprawdzić jakie wyroki podejmował w przeszłości. I co najważniejsze-należy sprawdzić, czy jego rodzice i dziakowie nie byli sędziami w latach PRL. A jeśli byli, to jakie wyroki wydawali. Jeżeli nie byli sędziami, czy nie mieli związków z PZPR, SB itp. Powtarzam, nie chcę już dziś wyrokować, czy Igor Tuleya jest potomkiem czerwonej rodziny, ale zawsze warto to sprawdzić, dla świętego spokoju.

[1] "Kropka nad i", TVN, 07.01.2013

1 Proszę sobie przypomnieć słowa Jarosława Kaczyńskiego o "kondominium", jak i inne "mocne słowa" szokujące establishment III RP. Wg tych mędrców nazwanie naszego kraju "kondominium", czy podważenie jego niepodległości "godzą w dobre imię Polski i jej szkodzą". Słowa Hartmana o "reżimie IV RP" w żaden sposób nie oburzyły Moniki Olejnik. Nie reagował na to również jej drugi gość-Jacek Kurski(Solidarna Polska).

Źródło grafiki: //wpolityce.pl/site_media/media/cache/46/21/46211ece9a8216c032955943509ee7de.jpg

 

KOMENTARZE

 • Panie Boże! widzisz i nie grzmisz?
  Medycyna jaka u nas jest to każdy widzi, lecz działaniom medycznym należy się poddać dobrowolnie, co zalecam z całego serca!
  Ludzie nauki i prawa popierają to co powiedział sedzia Tuleya, lecz znalazła się grupa ludzi, ktrzy nie mogą zrozumieć słowa wypowiedzianego i pisanego. Dwaj najwięksi zbrodniarze IV RP Ziober i Kamiński ponieśli klęskę, a teraz są święcie oburzeni. Ich wypowiedzi, to tak jak podcieranie d... szkłem, można, ale istnieje pewne ryzyko.
  Pierdolec jaki objawia się ostatnimi czasy dotyka ludzi tzw. wyznawców Kaczyzmu i dzieki nim PiS już nigdy nie otrzyma mandatu do sprawowania władzy w Polsce. Tak trzymać!
 • Dziwnie rzadko spotykane nazwisko!
  http://www.moikrewni.pl/mapa/kompletny/tuleya.html
  Ciekawe czy ma w Polsce jakąś historię, czy to skoczek "znikąd" jest?
  A tu podobna sytuacja:
  http://www.moikrewni.pl/mapa/kompletny/cimoszewicz.html
 • tradycyjnie podchodząc do tematu,
  należy zbadać, czy jest katolikiem, bo mam wątpliwości, jeżeli to się wyjaśni, to reszta będzie łatwiejsza do ustalenia, podobnie jest z obecnym rezydentem Bulem i jego koszernymi powiązaniami i to nie tylko ci "panowie", sprawa dotyczy wielu obecnych "polityków" na służbie innych mocarstw, ale nie Polski.
 • kluczem wytrychem jest,
  sprawa spadku przeszczepów, ja zapytam inaczej, ilu darczyńców by przestało dawać Owsikowi do puszki, po ujawnieniu informacji, że sporą część datków malwersuje na swoje konto i może nie tylko ??
 • Ogladałem wypowiedź
  tego sędziego w TVP..odniosłem wrażenie że to człowiek z porażeniem mózgowym albo z jakimś schorzeniem centralnego układu nerwowego..
  Szkoda człowieka którego wykorzystali cyniczni POstUBeccy bydlacy..
 • @Diabelsky 13:19:03
  No to sru! ... Diabelsky ... do tego lekarza ...
  Zresztą ... sami nie pójdziecie ...
  Musimy coś z tym zrobić ...
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Kaftan_bezpiecze%C5%84stwa
 • Kogo szczeniaki chcecie lustrowac?
  Piszę ,,szczeniaki,, bo moje dzieci jak widzę są starsze od Was!
  Sedzia też pewnie nie jest starszy od Was, a chcecie Go lustrować?
  Wam tylko dać taką możliwosc to byście wszystkich zlustrowali, a może wlasnych rodziców tez?
  Napiszcie coś o swoich rodzicach, kim byli lub sa?
  Całe szczeście, ze nie macie tej możliwości i nie sprawujecie władzy, bo wszyscy, którzy mają inne zdanie jak Wy to byli by rozstrzelani!
  Ja najwyżej będę zbanowany, tak jak przez jednego głupca, który mógł zastrzelić, ale mnie tylko zabanował.

  Wasza nienawiść do innych jest mocno zastanawiająca, ale to sie odziedzicza po rodzicach.
 • @Diabelsky 14:35:11
  spadaj, bolszewicki bydlaku... pzrzeżyłeś swoje podłe życie na bazie kłamstwa, złodziejstwa i nieróbstwa ..Wóda nie tylko sumienie ale i mózg zlasowała..
 • @Pitekantropus 13:30:01
  Czy osoby aprobujące zachowanie sędziego chcieliby poddać osądowi przez taki "majestat"?
  Uzasadnienie wyroku, było przykładem określonego zaangażowania się niektórych sędziów wbieżącą politykę. Ten pan poszedł krok dalej niż prezes sądu z Gdańska.Można się spodziewać, że następny jurysta podniesie głos w swojej wypowiedzi i zamieni uzasadnienie wyroku w napiętnowanie inaczej myślących.
 • @antysowiet 14:45:09
  Takie teksty to moszesz sobie pisać u jednojajowych braci na wpolityce.
  Mam też nadzieję/cicha/ że administracja za przekazanie w moją stronę znaku miłości i pojednania przyzna ci medal za odwage! lub skieruje na leczenie.
 • @antysowiet 14:45:09
  ty przyPISujesz swoje negatywne zalety innym. Jakie to było szlachetne montowanie filmików dla bezmyślnej gawiedzi, fałszowanie dokumentów i całonocne przesłuchania.
  PISki bronią również bomndaryka a czy to nie pod jego nadzorem w przed dzień MN aresztowano i dokonywano rewizji organizatorów MN a agent tomek wyraził swe uznanie dla działań policji
 • @Bania 22:48:30
  Bolszewickie kanalie Bania i Diabelsky , w tej sprawie POstUBeccy funkcjonariusze pięć lat!! zbierali dowody przy pomocy dysPOzycyjnej prokuratury oraz komisji sejmowej pod auspicjami PO. I co znaleźli? gówno!! Raptem, znajduje sie sędzia, który pod płaszczykiem nietykalności i stalinowskiej konstrukcji sądów POstUBeklandu, znajduje jakieś "filmy i inne dowody"!! no to jak, bolszewiki? prokuratura nic nie znalazła przeciw Ziobrze i Kamińskiemu a jakiś niedorobiony sędzia znalazł?
  Widać dokładnie, że gówniarza o ograniczonej poczytalności banda Tuska najpierw uczyniła sędziom a potem wykorzystała do doraźnej propagandy!! I to jest sentencja stalinizmu i hitletyzmu w jednym!! DYSPOZYCYJNOŚĆ INSTYTUCJI PAŃSTWA WOBEC MAFII KTÓRA DORWAŁA SIĘ DO WŁADZY! I TO MAMY NA KAŻDYM KROKU!! MEDIA, SĄDY, PROKURATURA, WSZYSTKO TO JEST BEZWGLĘDNIE PODPORZADKOWANE MAFII POSTBOLSZEWICKIEJ POD AUSPICJAMI GW I PO!!
 • @antysowiet 01:04:56
  Co za zacietrzewiony bełkot!

  Mało który z was był kiedykolwiek na ogłoszeniu wyroku i podaniu ustnych motywów do rozstrzygnięcia. Wielokrotnie spotkałam się z przeróżnymi metaforami i potocznym językiem sędziów w trakcie podawania uzasadnienia. I nie jest to nic dziwnego, gdyż taki jest cel ustnego uzasadnienia- aby orzeczenie było zrozumiałe dla stron i opinii publicznej.

  Dam sobie rękę uciąć, że gdyby nieprawidłowości w działalniach służb zostały wytknięte, gdy działały one za czasów rządów jakiejkolwiek innej partii niż pis i to nawet w ostrzejszych słowach, to wszyscy kaczystowscy pieniacze pialiby z zachwytu nad odważnym sędzią.

  I jeszcze jedno "sędzią" a nie sędziom mistrzuniu
 • Igor wykonał "polecenie" służbowe, ale których służb?
  To tak jak z wolnością słowa na NE, wolność jest wspaniała pod warunkiem że system jest poprawny i działa sprawiedliwie. A co jeśli na NE pojawją się "niezależni" blogerzy którzy będą powoli podkopywać to co polskie i katolickie ? Jak odróżnić takie taksty od tego co się nazywa wolnością słowa ? Niemożna. Na tej zasadzie działa NE... :-) Każdy może się nazwać prawicowcem i pisać...bloga na NE. A przecież jeszcze nie tak dawno był ksiądz w siedzibie NE i poświęcił przestrzeń, by była bardziej nasza Polska.
 • TULEYA PORÓWNUJĄC CBA DO OPRAWCÓW UB NIE ZNA HISTORII I OBRAŻA AK-OWCÓW ZAMĘCZONYCH W UBECKICH KATOWNIACH
  Kazimierz Gazda.....żołnierz września, obrońca Lwowa. przez rok przedzierał się z Rosji do Polski. ZWZ później AK później dowódca WiN na kilka powiatów. Żona ...torturowana przez UB.....przebywał w celi śmierci na Montelupich w Krakowie przez okienko plac egzekucyjny....brat żony zamordowany przez UB.....żona 40 lat po wojnie na słowo wojna wpadała w panikę ........ Żołnierze AK ....większość która zginęła w czasie wojny leży w nieoznakowanych grobach,,,,,część z tych którzy przeżyli zginęli w wiezieniach UB......zostali kalekami .....do końca swojego życia mieli gorsze prace etc...... To nie ich lemingi obrażają ale siebie samych i swoje rodziny ciesząc się ze mają Tuleyę i ciesząc się jego porównaniem do tamtych oprawców . Nie mają godności i honoru i nie zasługują na nie. Porównując łapówkarza do ludzi którzy ginęli często w torturach i których bliscy nigdy nie wiedzieli gdzie są ich groby...
 • @ARCHANIOŁ GABRIEL 10:10:14. POprzez przekaz tuleji chcą umniejszyc nieludzkie zbrodnie na polskim narodzie
  I zaklamywac historie..Ale bandytom sie to nie uda-Pamiętamy i będziemy przekazywać prawde o tych okrutnych dniach naszym dzieciom, wnukom itd...

  Co sie wyprawia ze Staruchem, bicie przez policję, niekończący sie przedluzany areszt, zarzuty na podstawie zeznań bandyty i żadnego tuleje w todze nie rusza..
 • Huzia na jednego!
  Łatwiej w tłumie, trudniej Tulei w samotności :)
  Powiedzmy sobie, jeśli istotnie pański pryncypał Ziobro nie miał dowodów, to ujmijmy sprawę jasno: Ziobro wespół i w porozumieniu z prokuratorami chcieli ZAMORDOWAĆ doktora G. I co, kopara opada? Tak, to była zwykła zbrodnia, jeśliby do skazania doszło - a przecież polskim sądom katolickim nie trzeba faktów, żeby skazać. Wystarczy telefon do spolegliwego katolika.
  A więc. To była zbrodnia, może nie tak nieskrępowana, jak u Stalina. Jeśli nie mieli dowodów, to powinni pójść siedzieć, Ziobro choćby za rozwalenie transplantacji i śmierć wielu osób. Ale kogo tu pan tak atakujesz zajadle. Odważnego sędziego? Posiedźcie różne mądrale 25 lat z katolikami w jednej celi. Po 20, po 15 w jednej celi. Nie stalinizm? Kubek w kubek ruski gułag, gdzie ludzie tracą zdrowie i życie. Tego chciał Ziobro i do tego zmierzał. Dla mnie Ziobro to nie facet który coś dobrego zaprowadził, ale gościu - wynalazca aresztów wydobywczych. Gdzie latami do dziś ludzie siedzą. W Ziobrze tyle złego co dobrego, ale moim zdaniem, może nie za doktora G, ale za Blidę powinien wisieć. Oczywiście po sądzie kapturowym. Najbardziej mu się należy stryczek za te areszty wydobywcze. Trybunał Stanu to dobry będzie dla obu na początek. To nie są zbawcy Polski, ale współtwórcy tego prawa, które pan masz na codzień. To dranie spod ciemnej gwiazdy albo idioci. Nie widzę trzeciego wyjścia.
 • @Diabelsky 14:35:11
  Diabelskyo dobry komentarz, bracie.
 • @antysowiet 14:45:09
  Bolszewik przy katoliku to jest ktoś, a lenin przy papieżu to figura.
 • KIM JEST TULEYA?
  Syn TW Lucyna orzeka w procesach tajnych współpracowników - Warszawski sędzia Igor Tuleya orzeka w procesie działaczki Platformy Obywatelskiej, która figuruje w archiwach służb specjalnych PRL jako tajny współpracownik Akne. Tymczasem jak wynika z akt IPN - jego matka Lucyna Tuleya została zarejestrowana jako TW Lucyna. Wcześniej przez wiele lat pracowała z agenturą jako funkcjonariusz Służby Bezpieczeństwa w biurze "€žB" MSW. Do momentu przejścia na emeryturę (1988 r.) zajmowała się pracą z agentami komunistycznej bezpieki, którzy donosili na dyplomatów i pracowników ambasad. Już jako emerytka SB została tajnym współpracownikiem biura "€žB" prowadziła 10 tajnych agentów. €“ Moim zdaniem sędzia Igor Tuleya powinien się wyłączyć z orzekania w procesach lustracyjnych mówi nam Wiesław Johann sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku. Przedstawiciele €žGazety Polskiej Codziennie jako jedyni dziennikarze zapoznali się z archiwami służb komunistycznych dotyczących Lucyny Tulei, matki sędziego Igora Tulei. Wynika z nich, że przez 30 lat pracowała w resorcie spraw wewnętrznych. Funkcjonariuszem MSW był także jej mąż Witold Tuleya, który odbył długotrwałe przeszkolenie w Moskwie. Został m.in. skierowany przez MSW PRL na studia doktoranckie Akademii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych ZSRR
 • TULEYA I CAŁY UBECKI SYSTEM FUNKCJONUJE NADAL W POLSCE
  Ugrzęźliśmy w PRLowskim szambie na wieki. Uzbekistan ma się całkiem dobrze, a pogłoski o jego śmierci były mocno przesadzone. Nie było żadnej transformacji ustrojowej. To tylko była taka demagogia, aby stworzyć wrażenie zmiany, bo wszyscy chcieli zmiany – na lepsze, jak się rozumie. Tymczasem nastąpiło tylko przepoczwarzenie z czegoś zległo w być może jeszcze gorsze, czego groźne symptomy już widzimy. Ktoś tylko plot przeskoczył, jak głosi legenda, a inny na styropianie się wyspał.. Nie przeprowadzając lustracji, zwłaszcza w środowisku sędziowskim, popełniliśmy straszliwy błąd, który będzie się mścił na nas przez długie pokolenia. Teraz jesteśmy świadkami zażartej walki politycznej, w którą zaangażowani są nasi sędziowie. Niezawisłość polskiego sądownictwa można już niestety między bajki włożyć, o czym wyraźnie świadczy incydent Igora Tuleja Porównując obecne metody przesłuchań z metodami stosowanym przez jego matkę, sędzia Tuleja dał do zrozumienia, ze jego psychika jest zwichrowana. Jemu wszystko będzie się kojarzyło z metodami matki, bo być może jako dziecko przeżył traumatyczne przejście, przypadkowo będąc świadkiem tych metod albo doświadczając ich na własnej skórze. Tacy ludzie jak Tuleja, którzy są mocno zakorzenieni w stalinizmie , nie powinni być zatrudniani w wymiarze sprawiedliwości, gdyż stanowią zagrożenie dla ludzi. Jest to ogromny problem do natychmiastowego rozwiązania. Nie wolno go ignorować i odwracać od niego głowy, bo w Polsce trwa dalej tzw. demokracja ludowa z systemem sprawiedliwości przeniesionym przez ludzi, którzy byli z PRL em mocno związani kolaborując z jego organami bezpieczeństwa
 • Kim jest Andrzej Rzepliński prezes Trybunału Konstytucyjnego ?????
  ????
 • @ARCHANIOŁ GABRIEL 11:34:42
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=6ZPBVb5Q45g
 • @Pitekantropus 13:21:43
  "Dziwnie rzadko spotykane nazwisko!" - Być może zmienione - od Tuleja, żeby nie wyszukać tak łatwo w IPN
 • @prima 15:22:37
  Szkoda ręki. Są tylko dwie. Niepodobna dyskutować z kimś, dla kogo są tylko dwie strony: 1) "Mojsza", patriotyczna, katolicka 2) "twojsza" czyli ubecko-bolszewicko-stalinowsko-żydowsko-hitlerowsko masońska.

  Moralność jak "we więźniu". Gity to ci przytakujący, a gady (np. bolszewickie-małpy) mające jakiekolwiek inne zdanie, najlepiej ich zablokować, bo po to jest forum, żeby krytyce nie dać dojść do głosu, nie mówiąc o jakimkolwiek innym prawie do obrony. Przy takich u władzy, szczęśliwi będą Ci, którym oni pozwolą mieć jakikolwiek sąd. A sądy będą 24h, kapturowe.
  Dzięki PRIMA za jedyne słowo rozsądku przy temacie:
  http://salski.nowyekran.pl/post/85948,do-redakcji-przyszedl-list-czyli-jak-pracuja-komornicy
  Jak widać komentowany post Andy-aandy został usunięty. Zaprawdę nie było się czym pochwalić redaktorowi tamtego artykułu. A mimo to, dalej nie mam prawa go komentować, a tym bardziej odpowiedzieć na niedorzeczne wyzwiska.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031