Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
46 postów 72 komentarze

Zawsze po prawej stronie

Migorr - Student, rocznik 89.

TVN potwierdza! Mobilizacja w wojsku to nie ściema

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wojsko Polskie potrzebuje więcej żołnierzy. Czy Polsce coś zagraża?

 

Internet jeszcze nie tak dawno huczał po plotce o rzekomej mobilizacji wielkich ilości żołnierzy Narodowych Sił Rezerwy. Informacja została zdementowana przez czynniki oficjalne, a i same NSR nie posiadają zbyt dużego potencjału, jeśli chodzi o liczebność. Jak się jednak okazuje, coś jest na rzeczy, przedwczorajsze wydanie Faktów TVN słowami Macieja Mazura, przekazało informację, w dość humorystycznym i zabawowym świetle, że Wojsko Polskie zamierza skierować młodych, sprawnych rezerwistów na ponowne, bodaj trzymiesięczne przeszkolenie. Tym razem oficjalne czynniki podają, że tylko po to, by "przymierzyć mundur". Czego się czepiacie, mówi wojskowy. Chłopcy trochę pobiegają dla zdrowotności na mrozie, jeszcze dostaną za to pieniądze. Chichy chachy i achy, duzi chłopcy pojeżdżą sobie ciężarówkami, przypomną starych kumpli i przypomną sobie, jak to było w dawnych czasach. Czy aby na pewno powinno nam być do śmiechu?

 

Z ciekawości zapytałem ojca, czy kiedykolwiek, po odbyciu zasadniczej służby wojskowej miał nakaz stawienia się do wojska, powiedział, że nie, zresztą ja też chyba pierwszy raz słyszę o takim przypadku, choć nie wiem, może za mało w życiu słyszałem. Coż zatem się dzieje, że dziś jest taka konieczność? Wydaje mi się, że wojsko mobilizuje swoich rezerwistów w bardzo kryzysowych sytuacjach, takich jak zagrożenie granic Rzeczypospolitej, napaść zbrojna obcego mocarstwa. Czy władza wie coś, czego my wiemy? Czy istnieje realne zagrożenie ze strony ościennych agresorów? Wątpię, nawet gdyby takowe istniało, to serwilistyczna wobec swoich sąsiadów polska władza pewnie oddałaby nasze granice byle komu za worek srebrników, tak samo, jak za worek srebrników kompromituje Polskę poprzez hańbę niewłaściwego wyjaśniania katastrofy smoleńskiej.

 

Jeśli nie atak z zewnątrz to jedynym powodem mobilizacji posiłków w Wojsku Polskim może być tylko i wyłącznie sytuacja wewnętrzna kraju. Czy również w tej sprawie rząd wie coś więcej od obywateli? Czy już wie, że Polska nie uratuje się przed bankructwem jako kraj? Czy już wie, że na zwykłych obywateli spadnie jeszcze większym niż dziś stopniu głód, niedostatek i nędza? Czy już dziś wie, że wielkie protesty społeczne i wybuch ulicznej agresji są rzeczą nieuniknioną? Czy już dziś wie, że w razie niezapanowania nad buntem społecznym mogą bardzo źle skończyć i stracić nie tylko srebrniki, które dziś posiadają? Czy nie wykonują tym samym ruchu wyprzedzającego? Jednego z wielu przypomnijmy, bo dekrety o wprowadzeniu stanu wojennego, ograniczanie demokracji w mediach, kagańcowa ustawa o zgromadzeniach publicznych, wywoływanie niepokojów na marszach niepodległości, "odpalenie" Brunona K. takimi ruchami wyprzedzającymi już były.

 

Czy władza na serio szykuje się do wprowadzenia stanu wojennego?

 

Źródło grafiki: //www.gover.pl/userfiles/publikacje/JWSoch-large.jpg 

KOMENTARZE

 • @
  ...no cóż zbliża się 13 grudnia ...waadza musi być przygotowana do "obchodów"...przestępca zawsze wraca na miejsce przestępstwa ...
 • ...
  Polska przygotowuje się do wojny z Iranem, a nie do żadnego stanu wojennego. Trzeba w polskiej armii mieć pod bronią więcej mięsa armatniego. Przecież w Gwardii Narodowej miało być 10 tysięcy mięsa armatniego, a zgłosiło do niej się coś koło 6-7 tysięcy, natomiast we wojsku zawodowym też nie jest za wesoło z poborowymi, stąd ta mobilizacja. No może jak ludzie wyjdą na ulice, to trzeba będzie coś z tym zrobić, ale gdzie oficerowie polityczni?
 • Dwa powody.
  1 - eskalacja niezadowolenia z powodu nieudolnej władzy tych eurodebili, bądź ogólnej sytuacji istniejącej w EU, które wyrażone zostanie w zrywie narodowym. Rząd, składający się z mniejszości i agentury judeo-germańskiej i judeo-bolszewickiej, zdaje sobie świadomość do czego zdolny jest Naród Polski. Spójrzcie, proszę, co mówił Korwin-Mikke przed świetami Bożego Narodzenia w 2011 r.

  Wigilijne życzenia Janusza Korwin-Mikkego, prezesa UPR/KNP AD 2011

  http://www.youtube.com/watch?v=CYdsq8REKIE

  2 - wojna, która została zauważona przez Pawła, we wpisie poniżej. Kilka miesięcy temu Izrael zażądał, aby polskie siły zbrojne brały udział w ich kampanii na Iran. Polskie lotnictwo, naszymi wspaniałymi F-16 stawiło się jakiś czas temu, grzecznie, na Lewancie, wykonując posłusznie manewry ćwiczebne, zlecane przez armię Izrael.

  I tak źle, i tak niedobrze. Pożyjemy - zobaczymy!
 • @Paweł Tonderski 11:07:29
  ...no to jak nasza "armia" POjedzie na bliski wschód ...to będzie szansa zrobić w kraju POrządek...pozdrawiam niepoprawnie
 • Autorze
  Widocznie twój tata miał kiepską specjalizację. Pamiętam jak mój szef kombinował by się wykręcić z takich wezwań. Mam jeszcze kilku znajomych, którzy po "czerwonych beretach" byli wzywani jako rezerwiści na tygodniowe szkolenie.
  A tego pana chyba generała w TVN sam oglądałem i słuchałem. Wzywać będą tylko tych co przeszli jakieś przeszkolenie. Tych co się wykręcili nikt nie będzie nigdzie wzywał.
  To tak jak by ktoś podnosił larum, że się armia zbroi.
  Chcesz żyć w pokoju, szykuj się do wojny.
  Aaa, no i pierwsze zdanie....
  Do dziś nie ma masowej mobilizacji bo facio z wojska w TVN24 mówił o planach. Ale dalej nie o masowej mobilizacji tylko o szkoleniu dla rezerwistów.

  Ciebie autorze nikt nie wezwie nie musisz się martwić.
 • @trybeus 11:01:05
  nooooo w 3 dni zmobilizują rezerwistów. Sprytna ta nasza armia :)
 • @Paweł Tonderski 11:07:29
  Szkolą rezerwistów, żeby ci później wyszli na ulicę? :) Czy może chcą ich zindoktrynować by pałowali demonstrantów? :) Wyobraźnia faktycznie nie ma ograniczeń.
 • @Andrzej Bareła 11:30:57
  Dlatego na końcu napisałem - A gdzie oficerowie polityczni? Nie obawiam się o to, gdy przyjdzie godzina próby, w jaki sposób zachowają się polscy żołnierze. Pozdrawiam.
 • Oczywiscie, ze okupant zlapie tubylcow za morde ...
  Ostani dzieki prowokacji - brunona, caly swiat sie dowiedzial, ze Polacy to terrorysci - tusek jezeli dobrze pamietam oficjalnie powidaominil o tym fakcie, ze Polacy to terrorysci - bruksele ...Chodzi o to, ze zachod przyklepie jak w Polsce szkop z bulem wprowadza stan wyjatkowy ...Z terroryzmen sie walczy - przeciez


  ...ja tylko sie zastanawiam czy na swiecie egzystuje drugi taki kraj jak Polska a w nim tubylcy potulni czy tepi? (oto jest pytanie) ...Bo

  juz Egipcjanie na ten przyklad - majacy podobny problem* u siebie w kraju - ida na ostro


  * Egipcjanie islam przy wadzy , Polacy zydokomune.
 • @trybeus 11:01:05
  tzw wojsko polskie - pozatym przeszlo
  (przechodzi wlasnie) pod bezposrednie dowodzenie ...POrtii

  A

  K. z obiazdami o gospodarce - reszta natomiast komentuje ...O

  mobilizacja,

  A

  juz za chwile ...O!

  qwy wprowadzili stan wyjatkowy ...O

  qwy PO luja


  ...USA NAS ZDRADZILO JAK ZWYKLE
 • Będę zachwycony, gdy dostanę swój pluton czołgów...
  z pełnym stanem amunicji rzecz jasna.
 • raczej chodzi o mięso armatnie do wysłania na bliski wschód
  "Żołnierze 6 Brygady Powietrznodesantowej podczas ćwiczeń nie zrzucali w skrzyniach amunicji, bo na potrzeby szkolenia wypełniono je piaskiem. - To tylko wersja treningowa. Musimy dobrze się do tego zadania przygotować, wszystko wielokrotnie przećwiczyć. Jeśli podczas jakiegoś konfliktu zbrojnego będziemy musieli przygotować do zrzutu broń, amunicję, wodę czy paliwo, to będziemy na to gotowi - zapewnia kpt. Radosław Nawrocki, oficer sekcji zabezpieczenia desantowania 6 BPD. "


  ABY PRZYŚPIESZYĆ POPULACJĘ POLAKÓW
  http://konflikty.wp.pl/gid,15161423,kat,1342,title,10-ton-spadlo-z-nieba-na-poludniu-Polski-zdjecia,galeria.html?ticaid=1faa9&_ticrsn=3
 • W odpowiedzi na komentarze:
  Andrzej Bareła 09.12.2012 11:27:09

  Panie Andrzeju, przyznaję, że tytuł może nie najlepiej dobrany, słowa "mobilizacja" użyłem właściwie jako potoczne, bo wiem, że w nomenklaturze wojskowej oznacza ono co innego, niż wezwanie na szkolenie.

  Doskonale też sobie zdawałem sprawę kto będzie wzywany, a kto nie.

  Natomiast, żeby była jasność, chciałbym aby polska armia była jak najsilniejsza i jak najlepsza, wiem, że do tego potrzebne są też takie szkolenia rezerwistów, ale zaciekawiło mnie to, gdyż nie przypominam sobie z takich historii z ostatnich lat. Stąd też pytanie, co się stało, że nagle wojsko zatroszczyło się o jak najlepsze wyszkolenie żołnierzy? Tym bardziej, w latach kryzysu finansowego państwa, gdzie jak wiadomo, na wszystkim się oszczędza.


  Mariusz R.Fryckowski 09.12.2012 11:37:47

  Panie Mariuszu, nie jestem wyznawcą teorii spiskowych, choć przyznam, że jestem ich fanem, nawet jak w je nie wierzę. Zresztą, ja tylko zadaję inspirujące pytania, które mam nadzieję pobudziły nas do dyskusji.

  Przyzna Pan, że jakiś cel takich szkoleń być musi i niekoniecznie jest to przygotowanie do stanu wojennego. Mam nadzieję, że poprzez ten dość kontrowersyjny wpis na blogu spróbujemy sobie wspólnie odpowiedzieć na pytanie jaki jest cel tych szkoleń.

  Co do oskarżeń o powoływanie się na TVN, no właśnie między innymi stąd ten wpis, szukam świadectw i doświadczeń rezerwistów, za które niniejszym bardzo dziękuję.

  Pozdrawiam
 • @Rusticulus 12:33:06
  I cooo? Obejdzie się bez 4 ton...czegoś tam...? ;)
 • Czy władza na serio szykuje się do wprowadzenia stanu wojennego?
  A co to da? Moze jedynie protesty przesunac w czasie, ale nie rozwiazuje w niczym problemu!! Ponadto utraci jeszcze czesc elektoratu, gdyz obnazy swoje metody. Straci takze wizerunek wladzy demokratycznej w calym swiecie. Tak postepuje jedynie szaleniec. Bo predzej czy pozniej PO padnie i chyba, ze maja kolejnego "Bolka" w worku. Ale ja nie sadze, by taki scenariusz byl mozliwy!!!
 • PISMO OSTATNIEJ SZANSY
  06.12.2012 r.
  List otwarty (przesłany bezpośrednio i umieszczony na kilku forach)

  DO:
  - posłów
  - senatorów
  - członków rządu

  PISMO OSTATNIEJ SZANSY

  Dbanie o jak największą jakość, w tym naszego, gatunków, i o jak najlepsze, w tym z biologicznego punku widzenia, warunki życia, w tym kolejnych pokoleń, jest najwyższym prawem!

  Ustroje, w których do władzy dochodzą psychopaci, debile, w których realizuje się utopie, destrukcję, zasługują jedynie na wieczną delegalizację (czy już dotarło, kim są zwolennicy takich systemów...)!

  DOMAGAMY SIĘ ODPOWIEDZI NA TE KLUCZOWE PYTANIA/WYPOWIEDZENIA SIĘ, PO KTÓREJ JEST SIĘ STRONIE:
  - jestem za i aktywnie poprę wprowadzenie racjonalnego ustroju!
  - jestem przeciw wprowadzeniu racjonalnego ustroju, i aktywnie będą bronić dotychczasowej sytuacji!

  Brak jakiejkolwiek oraz pozytywnej reakcji/konstruktywnej współpracy celem przeprowadzenia konstruktywnych zmian oznacza wyjęcie parlamentarzystów spod prawa/otwiera drogę do koniecznej - skutecznej - samoobrony, gdyż demokracja jest utopijnym, destrukcyjnym, rozwiązaniem - zarówno teoretycznie jak i praktycznie – i efektem m.in. waszych działań jest właśnie destrukcja, w tym długi, degradacja, degeneracja, zagłada życia!!!

  Tylko psychopatom i debilom odpowiada dotychczasowa sytuacja, i tylko takie osobniki będą przeciwne pozytywnym zmianom!

  To jedno z wielu pism, jakie im przekazałem - NIKT niczego nie podważył - bo nie da się podważyć konstruktywizmu/skutecznych rozwiązań, więc od lat milczą – w czyim interesie, jakim kosztem, więc kim są, i kim są wspierający ich właściciele i pracownicy mediów...!

  TO TYLKO... REALIZACJA UTOPII/ZBRODNIE PRZECIWKO NAM I NASTĘPNYM POKOLENIOM, NATURZE; ŻYCIU NA ZIEMI!!! (skrót)
  http://www.wolnyswiat.pl/14sh5.html

  ZA CO POSTAWIĆ TZW. POLITYKÓW PRZED SĄDEM, TRYBUNAŁEM
  http://www.racjonalnyrzad.pl/forum/viewtopic.php?f=1&t=14
  ______________________________________________________________________________

  Dobrze m.in. wam wszystkim, i to od wielu lat, znana konstruktywna alternatywa: http://www.racjonalnyrzad.pl/

  Piotr Kołodyński - autor/redaktor:
  - http://www.wolnyswiat.pl
  - http://www.racjonalnyrzad.pl
  - http://www.pzepr.pl
 • REAKCJA NA PISMO OSTATNIEJ SZANSY
  14.12.2012 r. (Przedpremiera na moich forach: 09.12.2012 r.)

  DO WIADOMOŚCI:
  - posłów
  - senatorów
  - członków rządu
  - Narodu Polskiego

  [b]REAKCJA NA PISMO OSTATNIEJ SZANSY[/b]

  Ponieważ nie było pozytywnej reakcji (i tym razem nikt nawet nie odpisał), to niniejszym uznajemy parlamentarzystów, w tym rządzących za wrogów Polski, Polaków, a ich szkodliwą parlamentarną działalność za nielegalną! A więc każdy Polak ma nie tylko prawo, ale i obowiązek bronić ojczyzny, więc uniemożliwić im kontynuowanie szkodzenia! – Sejm nie pełni więc swojej dotychczasowej roli, a do czasu sformowania składu praworządnego rządu stoi otworem!


  No i jak ograniczniki, trzęsidupy – fajnie się tak siedzi z mózgowymi klapkami i trzęsie dupą...
  No to oni też mają klapki, ale dupami trzęsą milion razy bardziej... – wystarczy podejść w odpowiedniej liczbie i „zamknąć im koryto”, a wylegną i zaczną dziękować wybawcom, bo oni też są ofiarami tego przebrzydłego reżimu (a szmal brali z przymusu i w obrzydzeniu), i teraz są gotowi naprawdę poświęcić się dla dobra narodu...
  No to kim jesteście: klapko-trzęsidupami/nieodpowiedzialnymi, zdegenerowanymi miernotami/bezwolnym, ludzkim bydłem czy odpowiedzialnymi, odważnymi obywatelami, w tym mężczyznami (ja jakoś potrafiłem 3 razy ogłosić zgromadzenie narodowe, i sam tam za każdym razem stać, i jakoś jeden włos mi z głowy nie spadł, tak jak i teraz. – To kolejny dowód na to, kto i jak b. trzęsie portkami...)?

  Kiedy? To teraz zależy od waszej gotowości ruszenia swoich zasiedziałych dup (w tym celu musicie także ruszyć swoimi zdegenerowanymi łbami, i się zorganizować)! I nie chcę więcej słyszeć o jakiś SLD-lach, PSL-ach, PiS-ach i innych PO-tworach, Kościołach, krzyżach i innych pogrążających absurdach, wymysłach, obsesjach, obłędach; demokracjach, wiarach; równości; rozmnażaniu wszystkiego, co się da rozmnożyć, utrzymywaniu przy tzw. życiu wszystkiego, co się da utrzymać i innych debilizmach, potwornościach, itp., itd!
  Ale proponuję, by w tym roku rzeczywiście nastąpił koniec utopijnego świata, a początek normalnego, taką, mistycznie odbieraną, datą może być 21.12.2012 r. (piątek), a godzina 12.00. A mse: przed Sejmem.


  EUTANAZJA, EUGENIKA
  http://www.wolnyswiat.pl/forum/viewtopic.php?t=217


  WPROWADZENIE RACJONALNEGO USTROJU
  http://www.racjonalnyrzad.pl/forum/viewforum.php?f=1


  PS
  Gnoje i kanalie u sejmowego koryta ponownie unaoczniły swoją postawą swój potencjał, gdzie mają wspólne dobro, co potrafią, i po co się tam dostali... A wystarczyłoby tylko udowodnić, że m.in. te m.in. ich osiągnięcia:
  - TO TYLKO... REALIZACJA UTOPII/ZBRODNIE PRZECIWKO NAM I NASTĘPNYM POKOLENIOM, NATURZE; ŻYCIU NA ZIEMI!!! (skrót)
  http://www.wolnyswiat.pl/14sh5.html

  - ZA CO POSTAWIĆ TZW. POLITYKÓW PRZED SĄDEM, TRYBUNAŁEM
  http://www.racjonalnyrzad.pl/forum/viewtopic.php?f=1&t=14

  są dowodem normalności, inteligencji, konstruktywizmu, prawości/kompetencji, i że demokracja jest korzystnym, zarówno w teorii, jak i w praktyce, rozwiązaniem...:
  - W skrócie o demokracji...
  http://www.racjonalnyrzad.pl/forum/viewtopic.php?f=1&t=69

  Ich są setki, mają ogromne zasoby finansowe, kadrowe, a ja jestem sam, więc nie powinni mieć problemu...

  Więc nazywajcie ich zgodnie z stanem rzeczy (jak się któremuś gnojowi, kanalii coś nie spodoba, to odeślijcie go/ją do mnie (a już wiecie, jak na mnie reagują...))...


  Donald Tusk - Naczelny kłamca RP
  http://www.youtube.com/watch?v=m83Bxv6mcEA

  Tusk odważył się powiedzieć prawdę.
  http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=gDs57PhEuqo

  DONALD TUSK - SZOKUJĄCE ZESTAWIENIE FAKTÓW!!! Cz 1
  http://www.youtube.com/watch?v=bNMXl1pjXQU

  Reakcja Donalda Tuska Na słowa prawdy o Swoim Rządzie
  http://www.youtube.com/watch?v=IzEDE38wsIg

  ----------------------
  Więcej (m.in. filmów):
  WOLNOŚĆ GŁOSOWANIA... DEMOKRACJA...
  http://www.wolnyswiat.pl/19h3.html


  [img]http://m.nowyekran.pl/0d75cde460fcef8a45f38d08617789a8,20,0.jpg[/img]
  Nowyekran.pl

  ==========================================

  V jak Vendetta - Przemowa V
  http://www.youtube.com/watch?v=Ab2NJbXC3Ts

  V for Vendetta - final revolution scene
  http://www.youtube.com/watch?v=_-gHVGOoE48

  ==========================================

  Piotr Kołodyński - autor/redaktor:
  - http://www.wolnyswiat.pl
  - http://www.racjonalnyrzad.pl
  - http://www.pzepr.pl
  http://ewastankiewicz.wordpress.com/2012/11/06/co-sie-stanie-z-tuskiem-czyli-jak-mu-zapewnic-ochrone/ | 06.12.2012 r.
  [b]CO SIĘ STANIE Z TUSKIEM, CZYLI JAK MU ZAPEWNIĆ OCHRONĘ
  Dzisiejszy artykuł będzie z rodzaju science-fiction, ale może być tez fiction-reality. Widać już wyraźnie, ze czas Tuska i jego gangu się kończy. Nadchodzi czas składania zeznań, nakazów aresztowania, przesłuchań i sądów. Można sobie wyobrazić, hipotetycznie, ze w Sejmie następuje przegłosowanie wotum nieufności i Tusk przestaje być Premierem.[/b]

  Następnego dnia rano, a właściwie zaraz po północy, na polecenie prokuratury (tej samej, która umożliwiła przecieki w sprawie trotylu), dzielny SWAT Team wkracza do domu Państwa Tusk w Sopocie. Na początek zabijają psa i kota i rozbijają akwarium z rybkami, potem rzucają Kasie Tusk na glebę wyłamując jej ręce i wyrywając włosy, a następnie wyprowadzają Tuska w kajdankach.

  Po nocy spędzonej w wiezieniu z robalami, podejrzany doprowadzony jest do śledczego. Nie czekając na żadne pytania, rzuca się na kolana i błaga: powiem wszystko, wszystko co wiem, tylko nie róbcie mi krzywdy, please, bitte, prosim, i jeszcze w kilku językach, w których zna to słowo Prokurator, zaskoczony takim obrotem sprawy, każe mu wstać z kolan: „Mów!”.

  I Tusk zaczyna sypać. Wszystkich po kolei, wszystkie mechanizmy zbrodni i przestępstw, w które jego formacja była zaangażowana, tych, którzy go powołali i swoich mocodawców, których polecenia wypełniał. Następuje fala aresztowań, afera dotychczas niespotykana. Rywin to pryszcz. Setki ludzi trafiają za kratki. Sejm przegłosowuje ustawę antymafijną. Tysiące bandziorów, kombinatorów, aferzystów i złodziei trafia do więzień. Większość z PO. Trzeba tu tylko wspomnieć o tym, ze biura ochroniarskie w Polsce, należące do rożnego rodzaju ciemnych indywiduów, w większości byłych ubeków, esbeków, zomowców i milicjantów, mają pod swoją komendą 200 tysięcy ochroniarzy, najczęściej wywodzących się z byłych kryminalistów, którzy osłaniają ciemne interesy III RP. Jest wiec kogo wsadzać i idzie to w tysiące. Następuje odnowa Państwa, sanacja. Wpływy Rosji i Niemiec zaczynają maleć. Zaczyna się wolna Polska. A Tusk mieszka gdzieś do końca życia w ukryciu ze statusem świadka koronnego.

  Myślicie, ze taki scenariusz jest możliwy? Absolutnie nie! Oni do tego nie mogą dopuścić! Wiec umawiają Tuska na spotkanie z seryjnym samobójcą. Oczywiście Tusk nie wie z kim się spotyka, może to być jakiś jego znajomy, przyjaciel, współpracownik, może kierowca samochodu z BOR-u. On będzie wiedział, jak zaparkować samochód, żeby był poza zasięgiem kamer. A może seryjny samobójca, jako Tuska znajomy zapuka do jego drzwi? Jak oni to robią, można poznać po wielu przykładach, od Olewnika, przez Leppera, gen. Petelickiego aż do Musia. Sposobów u nich “bezczisljennoje mnozestwo”. I potem, w poniedziałek lub we wtorek, dowiemy się, ze nie stwierdzono udziału osób trzecich (bo o udziale osób drugich, jako dżentelmeni nie będziemy dyskutować), a że w ogóle, to chorował na cukrzycę, raka i miał zachorować na Alzheimera jednocześnie. A wszystko przez ten PiS, który straszną nagonką zaszczuł Premiera i doprowadził do samobójstwa! Ten straszny PiS. I inni redaktorzy, dziennikarze, blogerzy, staruszki i staruszkowie, kibice piłkarscy, no i w ogóle wszyscy ci, co im się nie podobało, w okrutny sposób zaszczuli Premiera tak, ze ten aż musiał się spotkać z seryjnym samobójcą. A przecież w poniedziałek miał haratać w pile! To tylko pokazuje skalę i ogrom tego zaszczucia. Co za zwyrodnialcy!

  Śmiejecie się z tego scenariusza, tak? Co ty za bajki opowiadasz. Czy naprawdę myślicie, ze mafia, sitwa, układ czy jak ich tam zwal, dopuszczą, po upadku tego rządu, żeby Tusk sypał? A upadek tego rządu jest już nieunikniony! Proponuje więc, aby PiS zatrudnił byłych żołnierzy GROM-u, aby pilnowali Tuska w dzień i nocy, żeby mu włos z głowy nie spadł. A najlepiej, to może sprowadzić brygadę komandosów z Afganistanu, bo to chyba jedyni ludzie w całej armii polskiej mający jakakolwiek zdolność bojową. Bo na BOR przecież nie ma co liczyć. Prezydent liczył, i co? Co najwyżej mogą wskazać drogę seryjnemu. A Tusk jest nam potrzebny żywy. Nie chodzi bowiem o zemstę, o samą karę i przykład. Chodzi o to, aby ten układ pookrągłostołowy w końcu zlikwidować i wyeliminować raz na zawsze. A Tusk byłby najlepszą osobą, żeby wskazać mechanizmy działania, konta bankowe, ludzi i dowody na ich zbrodnie. Dlatego zapewnijmy mu ochronę, zanim się osunie, z pomocą seryjnego samobójcy, w otchłań piekła.
  Miecz Damoklesa

  [img]http://m.nowyekran.pl/6f89e3ec6f4edcf4229c1e6b8f26a86c,14,0.jpg[/img]
  http://prezydentrzbik.nowyekran.pl/post/73813,gazeta-polska-codziennie-poczatek-konca
 • kilka przykładowych scenariuszy
  Stan wojenny będzie coraz bardziej realny i lepsza do tego jest zimniejsza połowa roku od lata. Zimą opór Polaków będzie najmniejszy, to już chyba przećwiczone, prawda? Co innego grzać dupę w zakładzie pracy na strajku, a co innego protestować na ulicach przy mrozie, polewaczkach i na tamże nocować. PO na pewno rozważa stan wyjątkowy i wojenny na utrwalenie swojej władzy, ewentualnie na kontrolowane przekazanie jej np SLD, czy innej sile sprzymierzonej, gwarantującej UKŁAD dalej. Raczej na podzielenie władzy, a nie oddanie całkiem. Podzielenie też odpowiedzialności...

  Najgorszą opcją dla PO, ale jednak możliwą jest dopuszczenie PiS do stopniowego przejmowania władzy w postaci udziału PiS w tzw bezpartyjnym rządzie fachowców, czyli masonerii, towarzystwu michnikowszczyzny, towarzyszom byłym, żydostwo na całego. Stan wojenny dałby mandat do zaistnienia takim rządom "ocalenia narodowego". Inaczej jak to uzasadnią? Musiałyby być też wiosną jak rzecze Czabański wcześniejsze wybory i te także wzorem Egiptu mogą zrobić pod osłoną wojska niczym w 1947. Wynik taki sam.

  Demokratycznymi metodami nie wytępią radykalnej opozycji, wróciliśmy już do 1981. Znowu to samo. Muszą nas złamać, zniechęcić, wystraszyć, pozamykać także w psychuszkach, pozabijać, resztę skłonić do wyjazdu, albo wprost wypędzić z Polski, ewentualnie kupić, bo zawsze są chętni do kasy, władzy, stołków, synekur. Albo my, albo oni, oni zrobią to pierwsi, bo mają władzę, środki, możność.

  Oczywiście czas wojen na Bliskim Wschodzie nadchodzi swoją drogą. Izrael co kilka lat uderza, gromadzą bomby, rakiety itd i uderzają co parę lat. Po kolejnej akcji w Strefie Gazy teraz pora na odwiedziny zapewne w Libanie. To nie będzie spacer. Poza tym później okupacja, wg mnie oni chcą te tereny obsadzić wojskami NATO, może szerzej międzynarodowymi żeby krwawili za Izrael. Zachodni Brzeg Jordanu jakby grzeczniejszy, spokornieli, ale im też nie odpuszczą. Dalej wiadomo, Syria i Iran. Niewątpliwie zanosi się na poważny udział Polski w tych operacjach. To może spowodować masowe protesty. Nie chcemy wikłać Polski w akcje Izraela-USA-NATO, niech robią to na swoje konto bez Polski.

  Idą wojny, w tym wojna z Narodem Polskim. Docelowo ją Naród Polski wygra ze zdrajcami, może nawet zagranicznymi interwentami wspierającymi zdrajców, ale na początku zapewne solidnie znowu oberwiemy, nic nowego. Musimy zrobić wreszcie radykalny porządek ze zdrajcami i zbudować Nową Polskę bez nr, bo zarówno IV RP, jak V RP dosyć dziwnie się kojarzy, więc bez numeru.

  Jedno jest pewne, PO nie odda władzy ani PiS-owi, ani Ruchowi Narodowemu regułami demokracji, bo demokracja skończyła się w 2007 kiedy ci buce z PiS przegrali wybory prawdopodobnie sfałszowane, Smoleńsk domknął nowy układ. Mamy reżim PO, proszę się obudzić i zrozumieć nasze położenie. Oni są jak Niemcy w GG, jak stalinowcy. Nie ustąpią, bo się boją rozliczenia, zatem eskalacja będzie trwać... albo przekazanie władzy sile która ich nie rozliczy. Czy koalicja z nimi, konkretnie z lewicą, bo z kim i rozłamowcami z PIS typu PJN.
 • ·
  Cóż jak zaczną z Iranem, zaczną też wojnę domową w kraju.
  Jak nie postawią się unii i banksterom zmiecie ich kryzys.
  Nie-rząd upadnie tak czy inaczej.
 • To obraz niewydolności systemu mobilizacyjnego SZ RP
  Proponuje włączyć myślenie.
  Jaki stan wojenny, czym i kim? Tymi śmiesznymi rezerwami?
  Cała sprawa pokazuje tylko w jakiej zapaści jest Wojsko Polskie, w roku 2013 MON planuje wezwać tylko 3 tys rezerwistów a od chwili wprowadzenia armii zawodowej nie robiono tego w ogóle. Docelowo mówi się o ewentualnym przeszkoleniu w ramach rezerwy 30 tys. żołnierzy -nie podając czasookresu - być może będzie to 10 lat! Wniosek jest jeden -oznacza to, że Siły Zbrojne RP nie są w stanie rozwinac się bardzij niż do liczby 150 tys. żołnierzy - w tym 100 tys zawodowych, 20 tys NSR (o ile kiedykolwiek uda się osiągnąć NSR-owi tą liczbę) i 30 tys rezerwistów. A to nawet nie jest połowa współczynnika 3 - czyli liczby 300 tys. do której powinna móc rozwinać się armia.

  Przypomnę że w 1939 r. liczące 280 tys WP zmobilizowało do 31 sierpnia 1 mln żołnierzy, a środków walki było na 1 mln 300 tys. Natomiast rezerwy liczyły 4 mln, niestety nie było dla nich środków walki, czyli broni...
 • @t-rex 16:43:03
  ...o czym ty prawisz ...toż to właśnie o zajechanie niemieckiego konia chodzi...zajechany niemiecki koń, to mocny koń polski, mocny koń czeski, mocny koń słowacki, węgierski, grecki, hiszpańskii tak dalej ...Unia to utopia to nie wyjdzie...to musi upaść, za dużo bezsensownych regulacji prawnych...za dużo debili i pedałów w KE ...uprzywilejowane sąsiedztwo z Niemcami ? jakiś debilizm ...za to uprzywilejowanie my klepiemy biedę , a najeźdzcy się pławią w luksusie ...tak, że nie pierdol pan ...
 • @Zły Porucznik 17:15:02
  "Proponuje włączyć myślenie.
  Jaki stan wojenny, czym i kim? Tymi śmiesznymi rezerwami?"
  ===============

  Ja też proponuję włączyć myślenie. Policji jest do oporu, w każdej chwili mogą ją powiększyć, wezwać emerytów nawet. Wojsko mogą zmobilizować, nie wiem ile są stanie, na pewno z 50-100 tys, dadzą im stare kałachy, jakieś łachy. Stan wojenny oznacza problem kraju w UE, NATO, OBWE, ONZ, zatem mogą wezwać tzw "pomoc", brzmi paskudnie co? Mogą wszystko, pytanie co zrobią.
 • @t-rex 17:48:12
  ...aha ...na razie to donek wlewa polskie paliwko do starego dobrego niemieckiego diesla...o ile to qrwa będzie długo trwało o tyle w Polsce nie będzie na leczenie, żarcie itd ...czy ty t-reksie zapierdalasz u niemca , ze tak chwalisz szwabów pod niebiosa ?? hę
 • @Marek Kajdas 18:04:33
  Jakie 50 - 100 tys Kałaszy, a gdzie one miałby być? W JW polikwidowano ZN-y...., która RBM ma takie ilości? Jak takowej nie znam....

  A co do Policji to chyba nie wie Pan co się dzieje, ilu funkcjonariuszy jest na permanentnym L-4, na marsz Niepodległości ściągali posiłki z połowy Polski. Generalnie służby siłowe są w stanie totalnego rozkładu....

  Pomijam koszty takiego przedsięwzięcia i opór społeczny, tylko ktoś kto widzi wojsko i policję w tv może mówić o próbach rozwiązań siłowych.
 • @Zły Porucznik 19:01:03
  Do tego można zakładać że sądziedzi pozostawią swoje siły do kontroli własnych podwórek. Wszyscy mają problemy.

  Ciekawe ilu z tych ewentualnie dobieranych (być może bezrobotnych) rezerwistów pochwala władzę i czy danie im w tej sytuacji karabinu jest rozsądne..
 • 21.12.2012 r. (piątek) o godz. 12.00 przed sejmem – delegalizacja parlamentu, rządu/wprowadzenie racjonalnego ustroju
  Proszę o składanie swoich kandydatur do odegrania kluczowej roli w ewentualnych przemianach: rrlp [@] op.pl
 • Nadciąga napaść na Syrię i Iran ...
  ...bracia starsi w wierze potrzebują goim mięsa armatniego.
 • @autor
  Staram się nie reklamować innych portali ale ...
  Polecam wpis Tomka Urbasia dane, linki do materiałów i sprzed miesiąca informacja
  http://www.mpolska24.pl/blogi/post/210/kiedy-polska-bedzie-miala-granice-z-chinami
 • @Mariovan 19:52:01
  Może o pomoc w śledztwie smoleńskim trzeba zabiegać w Pekinie?

  Chciałbym doczekać czasów kiedy Polska rozgrywa między Chinami a Europą, zaś USA pilnuje głównie Arabów i Izraela. Kto wie..
 • Mało tego.
  Równocześnie Agencja Mienia Wojskowego rozpisała przetarg na dużą ilość gęsich piór. Wygląda na to, że mobilizacja nastąpi do husarii.
  pozdrawiam
 • @ratus 21:03:21
  ...he he he ...kurna dobre ...to żeś mnie rozbawił na koniec dnia ...strasznie lubię poczucie humoru...twój koment wpisuje sie w najwyższą półkę...pozdrawiam niepoprawnie...
 • @AnnaZofia 12:57:56
  Zrozum, jedyna szansa Polski to rezerwiści pod bronią. Nie mówię o dzieciarni opuszczającej koszary w ostatnich 20 latach. Rezerwa z lat 70-tych to prawdziwi zawodowcy.
 • Przeszkolenie a mobilizacja
  30 tysięcy rezerwistów ma być przeszkolonych, czyli wziętych na poligon. Jak byłem w woju, to też wzywano na poligon. Mnie też chcieli wziąć na przeszkolenie, ale moją jednostkie rozwiązano, to od dałem bilet.
  Mobilizacja to jednorazowe powołanie znacznej ilości rezerwistów. I tu problem gdzie mają się stawić, to ma być powołany, bo listy mobilizacyjne zostały zniszczone po uzawodowieniu a koszary sprzedane. Stany magazynowe opróżnione. Mundury szyte na miarę.
  Druga sprawa poboru nie ma już od dwóch lat, kogo wezwą, emerytów wojskowych i policyjnych. Jeszcze są w wieku mobilizacyjnym mają po 40, 50-siąt lat, czy byłych żołnierzy służby zasadniczej.
 • @Daro 22:55:22
  W czasie wojny (stan wojenny) mogą powołać praktycznie każdego kogo zechcą i np zaszczepić jakimś świństwem na grypę. Słowem lista proskrypcyjna. Odpada chyba kategoria D tylko wtedy?
 • @ratus 21:03:21
  "Agencja Mienia Wojskowego rozpisała przetarg na dużą ilość gęsich piór. Wygląda na to, że mobilizacja nastąpi do husarii"
  ================

  Mylisz się, to na pierzyny dla łowicerów, zima przecie.
 • @Zły Porucznik 19:01:03
  "Jakie 50 - 100 tys Kałaszy, a gdzie one miałby być? W JW polikwidowano ZN-y...., która RBM ma takie ilości? Jak takowej nie znam...."
  =================

  Ja też nie znam stanów magazynowych, to tajne dane, ale przypuszczam że tyle broni długiej (w tym dla policji) dla wojska jednak jest, jaka jest ale jakaś tam w starych wersjach kałachów jest. W razie czego bratnia Rosja podeśle, albo Białoruś, Ukraina. To doba. Pomożecie? Pomożemy. Mundurów też Rosja ma dosyć, a może Niemcy pomogą? Samej broni maszynowej, pojazdów uzbrojonych jeszcze powinno być sporo. Nie nadążą ze złomowaniem, choć tak się starają.
 • @Andrzej Bareła 11:30:57
  Nie wyobraźnia tylko historia!
 • @Paweł Tonderski 12:09:16
  Wykonają rozkaz!
 • @Redaktor1966 13:45:26
  Nie w Polsce postkomunistycznej, gdzie rządzi nawet cień największego zbrodniarza komunistycznego Jaruzela, któremu tak niewielu zawdzięcza tak wiele, a tak wielu cierpiało i cierpi niemało!
 • @Marek Kajdas 14:32:03
  Marku Kajdas
  Historii nie fajdaj!
  Ty za grosz nie masz racji!
  W RP nie było nawet chwili demokracji !!!

  Franciszek Krzysiak - dysydent za komuny i dziś!
 • @Redaktor1966 19:20:12
  Co Ty za bzdury piszesz "delegalizacja parlamentu!"

  To nie tędy droga! Kretynizmem jest planowanie jak było na 11.11 kilkunastu marszy i nieumiejętność ustalenia kilku wspólnych celi !
  Chyba jest za dużo grup marzących o zdobyciu władzy (niektóre jak zawsze sterowane przez specsłużby tak jak tysiące Bolków, którzy są m.in. parlamentarzystami itp)!

  Egoizm tych kierownictw ma swój cel, a nie troskę o większość narodu
  i dopóki to się nie zmieni, to i w RP będzie gorzej! Dlatego żal mi pokrzywdzonych w tych marszach! Dlatego apelowałem i krzyczę

  Wszyscy razem opracujmy 2 LISTY:

  1. WROGÓW WIĘKSZOŚĆI NARODU - Ja zacząłem to robić i na niej UMIEŚCIŁEM JUŻ PONAD 500 NAZWISK W TYM WSZYSTKICH KOMUNISTYCZNYCH I OPORTUNISTYCZNYCH PARLAMENTARZYSTÓW ! - którzy winni jak najszybciej być pozbawieni bycia parlamentarzystami, jeśli są jego wrogami i go bez przerwy oszukują!

  2. GODNYCH ZAUFANIA WIĘKSZOŚCI NARODU ! - Po dokładnym sprawdzeniu ich moglibyśmy z nich typować prawdziwych reprezentantów narodu.

  Ale żaden z Was nie podjął tematu, aby się organizować, jednoczyc i nic się nie zmieni!
  Tak jak nie ukarano największego zbrodniarza komunistycznego Jaruzelskiego i jego najbliższej bandy oraz wszystkich Bolków, tak i dziś nikomu włos z głowy nie spadnie za pałowanie, bicie kopanie itp uczestników marszu przez policjantów, a zwiększy się liczba "samobójców", uwięzionych, represjonowanych i po każdych zatrzymaniach po marszach ilość BOLKÓW !
  Franciszek Krzysiak - dysydent za komuny i dziś!
 • @Daro 22:55:22 Odpowiem Ci 3 zwrotką mej piosenki:
  3. Lata władzy promoskiewskiej
  Wyrobiły masę ludzi wiernie jej oddanych!
  Oni zawsze za srebrniki,
  Robią to, co władza chce!
  W ministerstwach wszędzie swoi
  Są szczęśliwi! Im się przecież bardzo dobrze płaci!
  A wojskowi, milicjanci
  Będą walczyć o swój byt.
  Refr.
  Bo przecież im pod władzą Moskwy było dobrze,
  A teraz chce się ich pozbawić przywilejów!
  Więc wezmą broń, podniosą ją na braci, siostry
  I będą w nich strzelali nawet z kuli ostrych.
  Gdynia 05.01.1982 r.
 • @Marek Kajdas 00:37:17
  Widać, ze to uzasadnienia swojej teorii sięga Pan po najbardziej absurdalne argumenty - bo koncepcja umundurowania żołnierzy WP w niemiecki czy rosyjskie mundury to przekroczenie granicy absurdu.

  Jednocześnie swoim wpisem obraża Pan wszystkich żołnierzy rezerwy, zawodowych zresztą też - myśli Pan że to motłoch który założy jaki bądź mundur? Widać, ze nie nosił pan nigdy jakiegokolwiek munduru - pod wszyciem rękawa są takie dwa prostokąciki w połowie biały w połowie czerwony - dla wielu żołnierzy to kluczowe znaczenie. na umundurowanie składa się także nakrycie głowy - i obecnie w WP do umundurowania polowego jest to beret z Orłem.
  Co do stanów magazynowych wystarczy przeanalizować ile jest Baz materiałowych -dane dostępne w necie - bo tajnych baz nie mamy - i daje to obraz możliwości. Ale najpierw musiałby Pan wiedzieć ile miejsca zajmuje np. 1000 sortów mundurowych, i że sam mundur to nie wszystko, bo do tego potrzebne jest oporządzenie, hełmy, etc. it.
 • Żołnierzom rezerwy - Sabaton - In The Army Now
  poniższy link dedykuję wszystkim żołnierzom rezerwy:

  http://www.youtube.com/watch?v=Nrd1FH6no_s

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031