Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
46 postów 72 komentarze

Zawsze po prawej stronie

Migorr - Student, rocznik 89.

Zerwijmy unijne szmaty z urzędów. Jak nie po dobroci, to podstępem!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wszechobecne flagi Unii Europejskiej w Polsce budzą we mnie niezdrową wściekłość. Widząc je w telewizji, za premierem, czy przed urzędem od razu podnosi mi się ciśnienie ze zdenerwowania. Czy jestem w tym odosobniony?

 

Podczas ostatniego Marszu Niepodległości pomysł usunięcia z przestrzeni publicznej flag Unii Europejskiej rzucił Artur Zawisza. Bardzo dobrze, że ten postulat był głośno podniesiony, choć chcę bardzo jasno nadmienić, że ów wpis na blogu planowałem już od dawna i nie był inspirowany niedzielnymi wydarzeniami. A że wszystko się jakoś zgrało w czasie, to nawet i lepiej, proponuję kuć żelazo póki gorące i na dobre rozpocząć walkę z tym niewątpliwym procederem. Do tego potrzeba nam jednak wielkiej kampanii społeczno-medialnej na ten temat, do której zachęcam redakcję Nowego Ekranu. Widziałem już kiedyś, około rok temu konferencję prasową w redakcji ten temat, ale to stanowczo za mało. Potrzebujemy absolutnej stanowczości, a nasze postulaty nie powinny być uznane jak za prośby, tylko jako ultimatum. Mam nadzieję, że środowisko Nowego Ekranu rozpropaguje jeszcze bardziej ten bulwersujący, skandaliczny problem.

 

Temat flag Unii na pierwszy rzut oka nie jest żadnym problemem. Ot, wisi sobie flaga w sejmie, na rządowej konferencji, w urzędach państwowych czy przed nimi, obok flagi Polski. Wisi bo wisi, może niepotrzebnie, tylko komu niby przeszkadza? A tak naprawdę to jesteśmy w Unii, więc czemu miało by jej nie być? Tak ogólnie o tej sprawie myśli przeciętny Polak, wiem bo poruszałem często ten temat w rozmowach, co wywoływało od razu oskarżenia o czepianie się niepotrzebnych szczegółów. Zresztą, wychodzi mi też na to, że Polacy charakteryzują się podobnym zobojętnieniem w stosunku do flag polskich. Podczas świąt narodowych wiesza je na balkonach zaledwie ułamek ludzi, jak już są używane, to tylko wtedy, gdy władza każe nam być kolorowa i radosna, czyli podczas zawodów sportowych. Niestety, często bez należytego szacunku i prawidłowości, często zastępując jednolitą, biało-czerwoną oficjalną flagę, podrobionym badziewiem z godłem, czy napisem „Polska” z supermarketu. Albo z zapaćkaną sprayem od nazwy naszej miejscowości. Do historii chyba przeszedł napis z Ligi Światowej siatkówki, gdzie mogliśmy zaobserwować chłopaków z napisem na biało-czerwonej pod tytułem "piwożłopy". To nie wszystko, po klęsce polskiej reprezentacji w Euro 2012, tony „zużytych” flag, walały się na ulicach, czy śmietnikach, razem z opróżnionymi puszkami po piwie, wódzie oraz innymi odpadami.

 

Często sobie zadaję pytanie, jak nasz kraj ma się stać dumnym, majętnym i zasobnym państwem, skoro my się sami nie szanujemy w tak podstawowych kwestiach, jak właśnie symbole narodowe, czy np. język polski, zastępowany na wszystkich witrynach handlowych angielskimi makaronizmami, typu „cafe”, „market”, czy „shop”. Wracając do tematu flag, symbole Unii Europejskiej, tak nachalnie eksponowane, nie siłą obcego okupanta, tylko przez nas samych, są miarą naszego skundlenia i narodowych kompleksów. Tak, także tej prawej strony politycznego konfliktu, bagatelizującej obecność unijnych flag.

 

Co jednak w tej sprawie jest najbardziej bulwersujące? Że polskie władze, opozycja, naród , sądy, prokuratury i Trybunał Konstytucyjny nie tylko bagatelizują obecność obcej symboliki w przestrzeni własnego kraju, lecz także bagatelizują polskie prawo i Konstytucję! Żadne bowiem przepisy prawne nie regulują obecności flag unijnych w państwowych urzędach. Flagi Unii nie mają nawet prawnego umocowania, są jedynie symbolem umownym i nieoficjalnym. Można z całą stanowczością powiedzieć, że wiszą w tych urzędach bezprawnie!

 

Co najciekawsze, ich największymi orędownikami są środowiska związane z władzą i lewicą, czyli najczęściej wyprani z myślenia eurokraci. Oni na każdym kroku podkreślają swoje przywiązanie do zapisów prawnych, regulacyjnych, można śmiało stwierdzić, że mają pod tym względem niezdrową obsesję. Proszę sobie przypomnieć z jaką zajadłością zaatakowano ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina, za to, że powiedział, iż nie zawsze powinna się liczyć litera prawa, lecz czasem też jego duch. I ci sami hipokryci, ten sam Kalisz, co rusz prowadzący w telewizji podczas wywiadów wykłady na temat prawa „online”, rzucający paragrafami i artykułami różnych ustaw. Ci sami, otumanieni przez euromatołów ludzie wrzeszczą dziś najgłośniej jakim to faszystą jest Artur Zawisza. A facet de facto powinien trafić w ich gusta, bo domaga się jedynie egzekwowania obecnie istniejącego prawa. Jak pokazuje życie, dla środowisk konformistycznych litera prawa jest zawsze najważniejsza, tak, policja miała prawo aresztować na oczach dzieci samotną matkę przed 22.00, bo przecież takie jest prawo! Ale w tematach dla nich niewygodnych, jak choćby flagi Unii, czy nawet ukaranie sprawców stanu wojennego, łamiących przecież ówczesne zapisy, prawo nie ma absolutnie żadnego znaczenia. Zresztą o szeroko pojętej hipokryzji lewicy, lewactwa i tym podobnych, obiecuję popełnić osobny wpis.

 

Do tego należy też zwrócić uwagę, że Polska, jako kraj nigdy nie powinna pozwolić sobie na żadne obce symboliki państwowe, czy parapaństwowe. Nawet, gdyby Unia by nam to nakazała w formie prawa. Obecność obcych flag w towarzystwie polskiej jasno wskazuje na brak suwerenności, kolonizację i okupację. Należy zwracać uwagę, że z symboli Unii Europejskiej biją antyspołeczne, antykulturowe i antypolskie wzory postępowania. Że cała ta organizacja z mądrej, bogatej symbiozy wolnych narodów stała się utopijnym, zubożałym folwarkiem półniewolników, w którym polityka jest silniejsza od zwykłej ludzkiej mądrości.

 

Jak zatem widzę rozwiązanie tej sytuacji. Otóż proponuję, aby redakcja Nowego Ekranu podjęła temat, nie jako niepotrzebną duperelkę, tylko jako jeden z wiodących Po to, by szeroko edukować społeczeństwo dlaczego te flagi, z punktu widzenia prawa, nie powinny wisieć, dlaczego można je ściągnąć za jednym „prikazem” premiera kierowanym w stronę dozorców. Tak, należy to tłumaczyć, bo część Polaków myśli, że flagi Unii wiszą ze względu na obowiązujące prawo, a to jak już pisałem jest wierutnym kłamstwem. Jako przykład należy pokazać czeskiego prezydenta Vaclava Klausa, który ściągnął flagi Unii ze swojej siedziby. Można? Można! Po wstępnej fazie edukacyjnej należy wystosować bezkompromisowe ultimatum: „Proszę zdjąć i sprzedać wszystkie flagi Unii Europejskiej występujące w naszym kraju, a pieniądze z tego przedsięwzięcia dać na biedne dzieci”. Można też zorganizować kilka happeningów z ceremonią spalenia flagi Unii, wraz ze spokojnym wytłumaczeniem publiczności o co tak naprawdę chodzi. Można, a nawet trzeba przebić się z tematem do reżimowych mediów, być może uruchomić jakieś płatne reklamy, tak aby jak najwięcej ludzi się o tym dowiedziało.

 

Jeżeli takie ultimatum nie poskutkuje, nie możemy się temu bezrefleksyjnie przyglądać. Nie możemy jako naród wtedy, pozwolić sobie na dalsze pokpiwanie sobie z naszego prawa. Wtedy należy zmobilizować kilku odważnych ludzi w każdym zakątku kraju, którzy mogliby te flagi po prostu zawinąć, nie mówię o ich fizycznym zniszczeniu, spaleniu, bo nie chodzi mi o dewastację publicznego mienia. Chodzi mi o ich podstępne i demonstracyjne ściągnięcie w jednym czasie i wielu miejscach kraju. Jeżeli tych flag nie zniszczymy, mamy dla sądów znakomite alibi, jakim jest próba egzekwowania obecnego stanu prawnego, w zastępstwie powołanych do tego służb.

 

Zachęcam gorąco do zainteresowania się, mam nadzieję, że nie jestem sam w swoim flagowym eurosceptycyzmie.

 

Źródło grafiki: //www.eioba.org/files/user2571/flag_europe.jpg

KOMENTARZE

 • @Autor
  Nie, Autor nie jest osamotniony w swoim "flagowym eurosceptycyzmie". Podobnie irytujące są ostentacyjne plakietki i tablice informacyjne, że Unia dała na to czy na tamto. Aż się chce przyklęknąć i w rękę pocałować...
  Tak sobie myślę - nie żebym zaraz nawoływał, myśli nie słychać - że przecież są karabinki do paintballa, a i tradycje Małego Sabotażu nam nieobce...
  Pozdrawiam Polaków!
 • Aha, zapomniałbym
  W kwestii symboli Unii i ich likwidacji miałem na myśli nie tylko flagi, czy tablice informacyjne o której wspomniał przedmówca.

  Należy też zlikwidować obecność unijnej symboliki choćby z naszych dokumentów, paszportów(Cejrowski mówił, że wyglądają, jak paszporty kolonii brytyjskich-napis nad RP "Unia Europejska"), praw jazdy, tablic rejestracyjnych(!), i z każdych innych miejsc, gdzie ta symbolika występuje.
 • W pełni popieram...
  eliminowanie symboli narodowych i zastepowanie ich innymi jest jawną walką z patriotyzmem. Tak samo jak na szkolach polikwidowano godła i zastapiono je herami miast. Sta juz tylko jeden krok do ROZDROBNIENIA DZIELNICOWEGO I... ROZBIORÓW. Jest to także walka z tożsamością u młodych ludzi. Uważam że należy w tej materi podjąc odpowiednie kroki w celu ponownego nadania symbolom narodowych stosownej rangi i powszechnego stosownia w należnych temu miejscach. A takimi z całą pewnością są POLSKIE SZKOŁY!
 • UWAŻAĆ !!!!!!!!!!!!!!
  1. Palenie flag ZSRE (własnych) jest jak najbardziej zalecane. Ja osobiście robię to w każdy weekend, ale jak ktoś nie ma czasu, to może to robić np. w każdy pierwszy piątek miesiąca. Wiem, że są też tacy, co palą minimum raz dziennie. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji i tu bym się nie upierał przy jakimś jednym systemie ...

  2. Nie należy NISZCZYĆ flag ZSRE należących do kogoś innego bez jego zgody !!! Wówczas zamiast symbolicznego gestu stajemy się zwykłymi chuliganami wybijającymi szyby itp.

  3. Należy się domagać zdjęcia flag ZSRE z budynków rządowych i samorządowych droga PETYCJI i wpływania na posłów i radnych.

  4. Nie wiem, jak wygląda sprawa zasłaniania flagi ZSRE na tablicach rejestracyjnych. Na terenie Polski być może jest ok, ale na terenie Niemiec to bym nie był już tego taki pewien.

  5. Akcje likwidacji flag ZSRE należy prowadzić na wszystkich naszych stronach internetowych. NE powinien utworzyć na ten temat "kącik flag", w którym omawiane by były działania przeciwko flagom ZSRE oraz działania pozytywne na rzecz właściwego stosowania flagi Polskiej.

  6. Nie należy niszczyć tablic z informacjami na temat inwestycji dotowanych przez ZSRE - są to tablice wzniesione kosztem firm, które te dotacje dostały. Jak je zniszczymy, to polscy przedsiębiorcy będą musieli je na własny koszt odnowić.
 • WIWAT ISLANDIA, GRECJA, HISZPANIA
  KIEDY POLSKA?
  Jak zapewne dobrze już rozumiecie, temperamenty są na wysokich obrotach w niektórych miejscach.  Ludzie zaczęli się budzić na fakt, że coś jest na opak i jak zwykle, są oni tymi, którzy będą nosili największy ciężar tego czasu, który nadchodzi.  Wasze społeczeństwa były utworzone w bardzo specyficzny sposób, mianowicie w taki, który przynosi korzyści tylko kilku osobom kosztem całej waszej reszty.  Obecnie, tych kilku na samym szczycie zaczęło zauważać, że ich imperium rozpada się na ich oczach i postanowili stoczyć potężną bitwę, ażeby uratować je przed całkowitym zniszczeniem.   Oni toczą przegraną bitwę, ale to nie jest dla nich w tej chwili wiadome.
  Nie nauczyli się niczego z ostatnich upadków ich kolegów-uzurpatorów, że użycie brutalnej siły nie opłaci się przy tłumieniu ‚niepokojów’ pośród ich ‚wasali’.   To nie jest dobry sposób, gdyż to dolewa jeszcze więcej oliwy do ognia wolności zamieszkującego w sercach każdego człowieka i ten ogień płonie jaśniej z każdym dniem. 
  Ich ‚modus operandi’ staje się jeszcze bardziej przejrzysty, gdy jedno europejskie państwo po drugim jest ‚rzucane na kolana’ przez wymagania tego, tzw. świata finansów.  Pod pretekstem ratowania danego państwa, wchodzą oni i wprowadzają własne prawa bez względu na wpływ jakie będą miały na rdzennych mieszkańców.  Spójrzcie wokół siebie i zobaczcie co się dzieje, gdy prawa demokracji są rażąco unieważniane przez instytucje finansowe.  W wyniku tego naprawdę będzie wielki bałagan i nadszedł czas, aby te narody powstały i zażądały  wolności od tych niegodziwych prześladowców.  Obserwujcie jak ludzie jednoczą się,widząc jak ich życie kruszy się pod stopami tych rekinów finansowych i wyjdą na ulicę w liczbie jakiej oczy ludzkie jeszcze nie widziały dotychczas na waszej planecie.  To doprawdy rozprzestrzeni się jak dziki ogień, gdy coraz więcej waszych towarzyszy  ostatecznie obudzi się na fakt, że byli oni paszą z własnej woli w tej wielkiej maszynerii wielkiego biznesu.  Lecz teraz nadszedł czas, by powstać i brzmiącym głosem powiedzieć NIE, kiedy ci nieubłagani, nienasyceni pożyczkodawcy żądają od was jeszcze więcej dla ich malejących zasobów.
  Pamiętajcie, jesteście 99%, a oni nie są niczym więcej niż tylko malutkim ułamkiem tej liczby, lecz dotychczas udawało im się was prowadzić na bardzo krótkiej smyczy.  Ta smycz jest czymś co wy wszyscy teraz możecie zrzucić, jeśli zobaczycie jak wielka siła  tkwi w waszej liczbie.  Mamy to na myśli w sensie dosłownym, gdyż nie mogą oni kontynuować budowania swoich domków z kart bez waszej gotowości do dawania im zarówno wartości pieniężnych jak i bardziej konkretnych środków.  Bez tego, niekończącego się strumienia pieniędzy i bez waszej gotowości na niewolnictwo w nieprzyjaznym wam środowisku pracy, będą oni dosłownie pozbawieni ‚paliwa’, aby utrzymać tę całą swoją maszynerię w ruchu i nic nie przeraża ich bardziej niż myśl, że możecie wzniecić rebelię przeciwko temu rozmyślnie skonstruowanemu pasożytniczemu porządkowi świata.
  Wielu już wpadło pod koła tej okropnej machiny i w rezultacie niemalże zostali przez nią zgnieceni.  Nie są w stanie dalej płacić rachunków i coraz częściej dosłownie są wymiatani na ulicę przez ten system, który utrzymuje ich w niczym więcej jak tylko  w pogardzie.  Innymi słowy, ten system nie został ustanowiony po to, aby zapewnić dobrobyt dla wielu, a tylko po to, aby napełnić kieszenie tych kilku.   Nigdy w całej historii ludzkości położenie tak wielu nie było rozgłaszane jak teraz i obecnie po raz pierwszy reakcje będą na skalę globalną.  Nie możecie sobie siedzieć błogo w waszych własnych domach, nieświadomi wysokiej ceny jaką tak wielu waszych współtowarzyszy płaci z powodu tego opresyjnego systemu i właśnie teraz przyszedł czas na globalne powstanie.
 • Może lepiej najpierw
  wnioski do prokuratury z oskarżeniami o poniżanie lub uwłaczanie godności polskiej flagi poprzez wieszanie na jednym poziomie flagi podrzędnej jaką jest tzw. flaga unii.
 • Czy jestem w tym odosobniony?
  nie nie jesteś, ale taka jest rzeczywistość i trzeba sie przyzwyczaić.
 • Ostrożnie z tym paleniem w miejscach publicznych
  Można trafić pod sąd, jak to miało miejsce w przypadku takiego czynu dokonanego przez Mieczysława Burcherta. Jakiś tam paragraf władza znajdzie.
 • @policjant łapówkarz 13:33:52
  Zgodzisz sie ze mna że juz trzeba myślec co dalej? Żeby opanowac ten przysżły chaos chyba nie ma innego wyjścia jak... NACJONALIZACJA. Tzn zagrabione przedsiębiorstwa na powrót są własnością skarbu państwa i zarządzane w taki spsosób, by to te GŁÓWNE KONFITURY szły do budżetu a nie jak jest obecnie... tylko koszty. Wyobarasz sobie ten chaos jak ludzie zaczną sobie wyrywac ten rozgrabiony majatek. Chyba nie ma innego wyjścia jak NACJONALIZACJA i z jej wpływów stworzona na powrót bezpłatna na wszystkich szczeblach na jak najwyższym poziomie na świecie EDUKACJA, by dopiero to nowe MŁODE POKOLENIE wywindowało Polskę znowu do tej pierwszej dziesiątki państw (w sensie gospodarczym) na świecie. Z całą pewnoscia trzeba temu wymęczonemu Narodowi przywrócic BEZPŁATNĄ PORZĄDNĄ NA WYSOKIM POZIOMIE SŁUŻBĘ ZDROWIA... NIKT NIKOMU NIE ROBI ŁASKI
 • W pelni popieram. ZAMIENIAC UIJNE NA POLSKIE
  Widmo niewolnictwa pada groza na narody Europy.
  Czeka nas to co Grekow.
  Wreszcie, zaczynaja ludzie myslec.
  To dobry znak na przyszlosc.
 • Polecam wszystkim obejrzenie do czego ta głupota brukselska doprowadza...
  http://marucha.wordpress.com/2012/11/14/bruksela-kolebka-szariatu-w-europie/
 • "European strikes and austerity protests."
  "Workers down tools in anti-austerity strikes across the EU, disrupting business and transport

  Workers across Europe are holding a co-ordinated series of strikes and protests against austerity measures and economic reforms.

  • Workers protesting in Spain, Italy, Greece, Portugal, France and Belgium
  • UK airlines including BA and easyJet cancel flights to and from Europe
  • Mass walkouts - including at hospitals and schools - across much of Europe

  http://live-blog.uk.msn.com/Event/European_strikes_and_austerity_protests
 • ·
  Dobra robota. Tablicom rejestracyjnym, jeżeli już te muszą koniecznie isnieć, należy jeszcze przywrócić polskie litery: ąęśćżźńół.
 • "Zerwijmy unijne szmaty z urzędów."
  Flaga Unii jest symbolem zjednoczonej Europy Zachodniej.
  Jeśli komuś przeszkadza to musi to być albo zmanipulowany przez "pseudoprawicowe" media człowieczek o małym rozumku albo.. ruski najmita.

  Dla Polski nie ma wyboru jak przynalezność do Zachodu..

  .. no chyba, że jest się w/w najmitą i optuje się za Moskwą.
 • @konserwatystka 20:11:03
  chyba szanowna konserwatystka troszeńkę się zagalopowala. Wybór jest zawsze, a zalezy od jasności lub ciasnoty umysłu. To co piszesz przypomina okrzyk pijaczka krążącego wokół słupa ogłoszeniowego aż za którymś okrążeniem krzyknął przerażony : ludzie ... zamurowali !!.

  Przynależnośc do kultury zachodu - chociaz współczesnie nie ma sięczym chwalić akurat - nie oznacza braku wyboru. Chyba, że się ma ciasny, ograniczony umysł niezdolny do samodzielnego myślenia.
 • @konserwatystka 20:11:03
  źle to interpretujesz !!!

  Obecny ZSRE NIE REPREZENTUJE kultury zachodniej ani chrześcijańskiej !!!

  Oni reprezentują lewacką, anty-humanitarną bandę URZĘDNIKÓW realizujących INŻYNIERIĘ SPOŁECZNĄ godną Stalina i kultur wschodu, a nie Zachodu !!!

  Są na Zachód od nas geograficznie, ale na wschód mentalnie ...

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031