Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
46 postów 72 komentarze

Zawsze po prawej stronie

Migorr - Student, rocznik 89.

Korwinowcy, chodźcie z nami!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Co zrobicie w dniu 11.11.2012?

 

W niedzielę, 11. listopada odbędzie się kolejny już, Marsz Niepodległości, tym razem zapowiada się na jeszcze liczniejszy i jeszcze bardziej wymowny, niż rok temu. Sądzę, że tak się stanie, gdyż wydarzenia, prowokacje, ilość kłamstw, pomyj, nienawiści wobec manifestantów, jakie miały miejsce rok temu, na pewno zmobilizują jeszcze więcej osób do uczestnictwa w tym wydarzeniu. Zmusza ich jeszcze jeden fakt. Przez ostatni rok w Polsce działy sie rzeczy straszne, nasz kraj w jeszcze większym stopniu traci swoja podmiotowość, wyszło na jaw dziesiątki afer, zaniedbań obecnej władzy, zwykłego chamstwa i arogancji rządzącej koalicji. Ekonomicznie, Polacy stają się coraz biedniejsi, realnie zarabiają mniej a ceny i podatki równie realnie idą w górę. Pod względem standardów demokratycznych, wolności prasy, wypowiedzi, mediów, dryfujemy w stronę Białorusi, a być może nawet putinowskiej Rosji. Niewykluczone, że w naszym kraju dochodziło również do seryjnych morderstw na tle politycznym, zwanych "samobójstwami". To wszystko sprawia, że w niedzielę w Warszawie, niezależnie od podziałów, musi być nas, Polaków, jak najwięcej!

 

W tym kontekście bardzo mnie smuci niejednoznaczna postawa środowiska Kongresu Nowej Prawicy, które wyłamało się z Marszu, widząc w nim polityczne, a nawet socjalistyczne tło. Nie wiem, czy dojdzie do skutku zapowiadany na 7. listopada, czyli jutro Marsz Wolności, ale jak podaje strona internetowa KNP: //nowaprawica.org.pl/home/item/postanowienie-zarzdu-knp zarząd tej partii zdecydował o nieuczestniczeniu w warszawskim w Marszu Niepodległości.

 

Według mnie bardzo, bardzo szkoda, tym bardziej, że rok, dwa lata temu środowiska narodowe, mimo podziałów potrafiły razem maszerować i wspólnie wyrażać swoja niechęć wobec reżimu III RP. Za całą, niezbyt przyjemną sytuację odpowiadają również organizatorzy w postaci MW i ONR, które nie wiedzieć z jakiego powodu, zabroniły rok temu maszerować z emblematami partyjnymi.

 

W związku z tym chciałbym wystosować swój osobisty apel do wszystkich sympatyków Kongresu Nowej Prawicy, tak jak w tytule, chodźcie z nami! Niech będzie nas jak najwięcej, przecież różnorodność jest naszą siłą!  Razem z Wami, będzie nas, Polaków przynajmniej o te 10 tysięcy osób więcej, myślę, że warto się pokazać, żeby władza i ten establishmet nie czuli się zupełnie bezkarnie. A wszelkie niesnaski, niedomówienia, zostawmy w tym dniu na boku. Proszę zwrócić uwagę, że pomimo wątpliwości, do Marszu przyłączy się również środowisko Gazety Polskiej, reprezentowane przez Tomasza Sakiewicza. Ja osobiście też nie jestem zwolennikeim politycznych wizji Roberta Winnickiego, ale zrobię wszystko, żeby w niedzielę pojechać do Warszawy.

 

Oddzielny apel również do organizatorów, aby mimo wszystko przeprosić się z Nową Prawicą i zaprosić ją na tegoroczne obchody.

 

Chciałbym poznać opinię symatyków Korwina na ten temat w komentarzach pod wpisem. Co zrobicie w dniu 11.11.2012?

 

Źródło grafiki: //wpolityce.pl/site_media/media/cache/64/63/6463934c28a113fc80067054c2973e1d.jpg

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • A kolega Migorr ma od organizatorów upoważnienie do takich apeli?
  Bo zdaje się że oni poszli po rozum do głowy i tę bandę mętów od Korwina spuścili z wodą ... powiedzmy strumienia. I dobrze zrobili.
  Niewielu ich, a wszystko co konkretnie wynika z ich pomysłów, to konieczność powszechnej troski o złote interesy małej grupki osób, często nie polskiej narodowości. Akurat znakomicie podsumował ich nikander, że to jest widzenie świata z za lady żydowskiego sklepiku, i tylko z za tej lady i tylko w trosce o ten sklepik. A w pogardzie dla głupich, polskich gojów. Więc niech się korwinowcy pierdolą, to nie ich miejsce. Lepiej by się dopasowali do tej tęczowej międzynarodówki.
 • @vortex 06.11.2012 14:27:52
  Cytat ze strony internetowej Marszu: " Szeregi Komitetu są otwarte dla wszystkich osób i stowarzyszeń utożsamiających się z poglądami endeckimi, narodowo-radykalnymi, konserwatywnymi, prawicowymi, z wizją Polski niezależnej, narodowej, katolickiej, wyzwolonej tak samo z socjalizmu, jak i demoliberalizmu.".

  Jak zatem widać, nie potrzebuję żadnych upoważnień, tylko "przekazuję dalej" zaproszenie organizatorów".

  O ile można się zgodzić, że do zaproszonych osób nie należą obecne pseudoelity III RP z prezydentem Bronisławem Komorowskim na czele, o tyle dziwi mnie niechęć MW i ONR do środowiska Nowej Prawicy, które odrzuca zarówno socjalizm, jak i szeroko pojęte lewactwo. I w Wolnej Polsce, jeżeli takiej dożyjemy, możemy się z Nową Prawicą spierać czy nie zgadzać. Najpierw jednak trzeba o Wolną Polskę walczyć, a Nowa Prawica, tak samo, jak organizacje narodowe jest za fizyczną likwidacją III RP i budową państwa od nowa.
 • autor
  przecież Marsz Wolności juz się odbył. nie listopad, a październik. A na MM nie pojadę z przyczyn niezależnych. Chciałbym być , ale nie mogę. Myślę, ze Komorowski może sobie strzelić samobója swoim marszem. Jeżeli na MM przyjdzie ze dwa razy więcej ludzi niż na ten "oficjalny" , to będzie porażka gajowego. Tylko ,jak to przedstawią media głównego ścieku? nie mam wątpliwości....
 • @vortex 14:27:52
  żydów to ty sobie poszukaj w rodzinie razem z tym nikaderem,my od 22 lat oficjalnie, a wcześniej nieoficjalnie głosiliśmy" raz sierpem raz młotem czerwoną hołotę"Walczymy z wami lewakami od początku .Dlatego tak nie możecie strawić BO WASZYM JEDYNYM CELEM JEST ŻYCIE NA KOSZT TEGO BIEDNEGO I OGŁUPIONEGO SPOŁECZEŃSTWA, KTÓRE MY ZWALCZAMY OD ZAWSZE.UWAŻAMY ZA NAJWIĘKSZY IMPERATYW EKONOMICZNY VII PRZYKAZANIE -NIE KRADNIJ NIEZALEŻNIE CZY PRYWATNIE CZY ZA POMOCĄ PRAW PRZEZ WAS TWORZONYCH.
  Będziemy uczestniczyć w innych w Polsce Marszach Niepodległości A odnośnie wysyłania nas do tzw. tęczowej -to wy macie o wiele więcej z nimi wspólnego niż się wam wydaje.
 • @liberalkonserwatywny 15:31:33
  Ja znam tę kurwinadę od lat. Takie bajki to dzieciom. Jak są złote żydowskie, niemieckie, angielskie, itd. interesy ze stratą dla Polski, to kurwin zawsze udowodni że to wynika ze zdrowych ekonomicznych zasad, a Polacy głupi nie rozumieją że tylko na tym zyskują. On NIGDY nie staną w obronie Polski i jej interesów.
 • Czasy się zmieniają.
  2 lata temu R. Winnicki szedł grzecznie obok JKM. 2 lata później okazuje się, że nie ma miejsca dla JKM w pierwszym szeregu a marszem zarządza jakieś stowarzyszenie. Dla mnie jest to wystarczający powód aby nie uczestniczyć w tym wydarzeniu. Zawsze jak ktoś wymyśli coś dobrego, to po chwili pojawiają się ludzi, którzy chcą to spieprzyć. Taka to Polska właśnie.
 • --wybrany sensowny komentaż z sieci
  .................................................
  Podział prawicy polskiej, jej atomizacja, są w Polsce nie do przezwyciężenia. W ciągu ostatnich dwudziestu lat tworzyły się i rozpadały dziesiątki prawicowych partii. Praktycznie żadna nie zdobyła znaczącego poparcia. W Polsce nie było i długo nie będzie u władzy prawdziwych konserwatystów. Immanentną cechą polskiej prawicy jest to, że nie potrafi ona nie tylko ze sobą współpracować, ale nawet rozmawiać. Brak realnej, sensownej platformy porozumienia, powoduje, że prawica nie ma żadnego sensownego programu nie tylko działania, ale i politycznego.........................
 • Nie muszę,
  ale również nie popieram "wolności " rodem z krajów Ameryki południowej .Niech Pan tam pojedzie, a nóż wybiorą pana na swego króla. Jak dotąd w tym dziwnym (na razie) kraju , nie ma Pan szans. (Dziki kraj, Drzewiecki)
 • @Migorr 15:16:20
  Raczej niechęć do pana JKM. Nikt chyba do KNP jako całości nic nie ma, gdyż UPR jest i nikt z tym nie ma problemu.
 • @Skanderbeg 14:03:42
  Pan widzę do oceniania ludzi to pierwszy, ale sprawdzić to już nie łaska.
  Na pewno Robert Winnicki był jedną z osób, które do tego doprowadziły ale wystarczy spojrzeć na strukturę Stowarzyszenia "Marsz Niepodległości":
  Nazwisko i imię: Funkcja lub stanowisko:
  Tumanowicz Witold Sławomir Prezes Zarządu
  Zawisza Artur Wiceprezes Zarządu
  Melon Michał Wiceprezes
  Holocher Anna Sekreatarz Zarządu
  Kalus Jakub Skarbnik
  Bosak Krzysztof Członek Zarządu
  Wasiukiewicz Jerzy Członek Zarządu

  Warto się zastanowić na przyszłość co się wypisuje, bo głupoty wypisywać to każdy potrafi. Gorzej jak przychodzi do konfrontacji z rzeczywistością. Stowarzyszenie "Marsz Niepodległości" nie zostało założone jedynie przez MW, ale również ONR. Pan Winnicki nie jest Bogiem i sam nie decyduje.
 • Marsz Niepodleglosci
  Sluszny to ruch i nalezy go pielegnowac,
  niezaleznie, czy JKM przyjdzie, czy woli maszerowac za wskazaniami innych internacjonalow, chocby Ruskich. On nigdy nie byl za Polska, ale za wolnoscia robienia pieniedzy. JKM jest patriota wolnego rynku i ... zrodel dochodow. Dla liberalow, ojczyzna to kasa, a kasa to ojczyzna. Prawo XIX wiecznego lodzkiego handelmana, ktory zyjac na styku trzech zaborow, nie majac nigdy ojczyzny, cierpial tylko z powodu ochydnych cel granicznych, zdzierajacych z niego skore i marzyl, ze kiedys bedzie taki czas, ze bedzie jedno wielkie panstwo i nie bedzie granic, a wiec cla. Bedzie wielki haldel i on zrobi wielki geszeft. Tymczasem, okaze sie czy mu po drodze.
  Sympatykom JKM podpowiem, zeby nie lamentowali gdyz sam JKM pisze, ze jemu to jest obojetne w - 05.10.2012 - Rada Regencyjna, Piłsudski i Hitler -
  tymi slowami:
  Tymczasem dowiedziałem się, że "zostałem usunięty" z Komitetu Honorowego Marszu 11-XI-2012, do którego zresztą nigdy się nie zapisywałem i nawet nie wiedziałem, że istnieje.
 • --skąd my to znamy -- ZNAKOMITA DIAGNOZA JKM
  -- brakowało jednak mi wiedzy -aby DOOKREŚLIĆ JKM --TAK !!! to jest !!! -niezatapialność DZIWNA niezatapialność -chociaż nas Polaków już kurz zapomnienia pokrył
 • @Skad my to znamy 19:30:00
  Jestes gospodarczym analfabeta.

  Wiesz kto placi cla? TY, ja czyli konsument, zas "ohydny kapitalista" praktycznie nie placi cel - zrzuca wszystko na konsumenta.
  Do budowy silnego panstwa, elity potrzebna jest kasa. Jak chcesz to zrobic nie dajac ludziom wolnosci ekonomicznej? Jakos dziwnym trafem w tych wszystkich sprawiedliwych spolecznie systemach, kase maja oprawcy, wlasciciele niewolnikow, tajniacy, mafia etc a lud pracujacy wydutkany, zakredytowany, zniewolony.
  Rozowi i czerwoni doskonale wiedzieli ze jesli zniszcza klase srednia, nie powstanie wtedy zadna znaczaca sila polityczna, procz tych koncesjowanych. A klase srednio niszczy sie coraz to wiekszymi podatkami i redystrybucja. Powtarzaj te glupoty dalej a i ciebie wkrotce wycisna z calego bogactwa tak ze na chleb nie bedzie cie stac, no chyba ze sam nalezysz do beneficjentow tego systemu.
 • @emk6 20:05:45
  Chodzi o zysk. Handlarzom chodzi o zysk, a kazde podzielenie sie z kims tym zyskiem (clo), znaczy jego pomniejszenie, wiec strata i bol.
  W koncu liberalom o to chodzi. Panstwo? Jesli bedzie im po drodze, to niech bedzie. Ale kasa najpierw.
  Liberalow grzeje forsa to ich bog, ich honor i ich ojczyzna.
 • @ninanonimowa 20:02:05
  Mozna jeszcze przypuszczac, ze JKM mimo, ze juz ponoc mial swoj prywatno-partyjny marsz niepodleglosci, kiedy indziej niz swieto panstwowe Polakow, mial jeszcze inny opowod do takich decyzji.

  Otoz wiedzial, ze jego ludzie pojda na ten prawdziwy Marsz, ze sa jednak Polakami i siedziec w domu nie beda. A jak tutaj napisal, spodziewa sie ze moze w czasie tego Marszu Niepodleglosci, moze zostac utworzona nowa zjednoczona partia Prawicy Polskiej. To by znaczylo, ze na fali uniesienia patriotycznego, wielu jego ludzi, wciaz Polakow, przystapiloby do tego ruchu. Tym samym JKM stracilby czesc i tak niewielkiej swej partyjki.
  Zatem wolal stracic twarz i dla tych nieuleczalnych Polakow-patriotow, zrobic ponowny marsz gdzie indziej.

  W ten sposob chce zabrac tam swoich chlopakow, zrobic im jeszcze raz wlasny prywatny marsz zanim by sie nie ockneli i sami od niego uciekli.

  JKM skompromitowal swoj wczesnieszy marsz niepodleglosci aby za ta cene ogolnonarodowy Marsz Niepodleglosci nie przyciagnal i odebral mu ludzi.

  Pozdrawiam
 • @Skad my to znamy 19:30:00
  Nie łączył bym chęci życia w wolnej ojczyźnie i ojczyzny bo można ją mieć i nie być wolnym jak żyć w wolnym kraju i nie mieć ojczyzny. Ja jako wolnościowiec zgadzający się np z takim JKMem chciałbym widzieć polaków w silnej i pozbawionej redystrybucji Rzeczpospolitej.
 • Nie bardzo rozumiem
  nie widzę sensu tłuc się przez cały kraj do zakorkowanej metropolii skoro w swoim mieście będę miał marsz, mieszkańcy wawy powinni iść ulicami wawy, ci z Gdańska czy Wrocławia u siebie powinni marsze wspierać, nie żebym był przeciwko podróżą ale każde miasto a nawet wsie powinny się 11 ruszyć a nie tylko jaskinia lawa ( miejsce urzędowania jaśnie oświeconych urzędników)
 • @Skad my to znamy 20:42:25
  Kasa jest ekwiwalentem pracy, szacunek do pieniadza jest szacunkiem do czyjejs pracy.

  A o co innego moze chodzic ludziom jak nie o zysk? Kazdy chce polepszyc swoj byt poprzez zysk. Jesli umowy sa dobrowolne obie strony korzystaja na tranzakcji. Jesli ktoras z stron uwaza ze wymiana jest oszukancza nie zawieraja jej.
  Jesli nie chodzi ci o zysk, to zostan niewolnikiem, tam mozesz pracowac bez zysku, dla ideii, zapraszam.
  Gdzie ci sie ktos dzieli clem? Przciez to zje zaraz aparat urzedniczy zatrudniony do kontrolowania, stanowienia i sciagania cla. Clo jest przywilejem dla jednej sitwy kosztem calego spoleczenstwa w postaci wyzszych cen a w skrajnych przypadkach zaoraniem calych galezi gospodarek (nikt nie jest w stanie udzwignac cen dobr powiekszonych przez clo).

  Mowie ci zaloz firme i pokaz jak to sie ty dzielisz tym zyskiem! Daj przyklad innym jak sie prowadzi dobra firme!
 • --emke 6
  --jak prowadzić firmę ??? UCZCIWIE !!! po LUDZKU !!! --ŻYJ i DAJ ŻYĆ INNYM !!!!!!!!!!!!

  -nie mam siły / nie chce mi się / opisywać - DOBRO WRACA !!! UWIERZ MI !!! albo pozostawiasz coś dobrego po sobie -albo PRZEŻUWACZA -a ON żre / kopuluje / wydala --CO ODKOPIĄ po Tobie za 1000 lat Archeolodzy ????
 • @emk6 22:04:01
  Wlasnie od dluzszego czasu obserwuje jak Ty i inni zarzadzacie ta firma pod nazwa Rzeczpospolita Polska i jak na tym Ona i Wy wychodzicie.
  Pozal sie Panie Boze i strzez nas przed takimi zarzadzajacymi. Wrogowi bym tego rzadzenia zyczyl.
 • @Migorr
  Ja już dawno apelowałem, by się nie dać podzielić w sprawie marszu niepodległości: http://gps65.nowyekran.pl/post/71952,czy-nalezy-wykluczyc-wolnosciowcow-z-marszu-niepodleglosci

  Niestety narodowcy wykluczając naszego lidera, tym samym wykluczyli nas.

  Tu pisałem o propozycjach załagodzenia sporów: http://gps65.nowyekran.pl/post/72104,jak-zalagodzic-spor - ale niestety nikt mnie nie posłuchał.

  Takie zapraszanie nas, wolnościowców, na marsz, ale wykluczanie liderów, to tak jakbyśmy my powiedzieli: "Zapraszamy na Marsz Niepodległości wszystkich narodowców, ale nie życzymy sobie na takim marszu ich przywódców, w szczególności Roberta Winnickiego". Miałoby sens takie zaproszenie?

  Więc jeśli ktokolwiek ma szczere chęci zapraszać nas, korwninowców, na marsz, to po tamtym wykluczeniu JKM z marszu, powinien to odwołać i sformułować zaproszenie w stylu: "Zapraszam wszystkich korwinowców na marsz, a w szczególności ich przywódcę, czyli JKM".

  A Pan zaprasza mnie na marsz samego, czy z moim przywódcą?
 • @maciejwasilewski 17:31:25
  A widzi Pan. Nie upilnował Pan i się teraz miota rozpaczliwie. Niech pan wpadnie pod pomnik Dmowskiego w sobotę - niedzielę. Poczęstujemy Pana herbatą.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31